تکنوناطا
02188766739
خانهطراحی و بازسازی کابین آسانسور

طراحی و بازسازی کابین آسانسور

باتوجه به افزایش جمعیت و رشد چشم گیری که در زمینه ساختمان سازی شاهد هستیم، آسانسور به یکی از کاربردی ترین تجهیزات ساختمان ها تبدیل شده است. ساختمان های سر به فلک کشیده ای که رفت و آمد در طبقات آن بدون وجود آسانسور کاری بسیار دشوار و حتی غیر ممکن بشمار میرود. البته تنها داشتن آسانسور کافی نیست و تزئینات آسانسور یکی از المان هایی است که در قیمت ساختمان نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود. مشتریانی که برای خرید آپارتمان مراجعه میکنند به شکل ظاهری سازه و آسانسور بسیار اهمیت میدهند؛ از این رو توجه به طراحی کابین آسانسور میتواند یکی از المان هایی باشد که نباید براحتی از آن گذر کرد. آسانسور ها همزمان با ساختمان سازی پیشرفت بسیاری کرده اند و تنوع در این زمینه به بالاترین سطح خود رسیده است. هنگام طراحی کابین آسانسور باید به المان هایی توجه کرد که علاوه بر زیبایی آن، امنیت آسانسور را نیز در برگیرد.

طراحی کابین آسانسور

آسانسور ها کاربردهای متفاوتی دارند، به همین جهت طراحی کابین آسانسور نیز باتوجه به کاربرد آسانسور باید انجام شود. از آنجایی که کاربران تنها با کابین آسانسور در ارتباط هستند و هیچگاه با دیگر قطعات آسانسور مواجه نخواهند شد، شکل ظاهری کابین آسانسور برای آنها بسیار حائز اهمیت خواهد بود. علاوه بر ساختمان های مسکونی، در ساختمان های تجاری و اداری کابین آسانسور میتواند به پرستیژ کاری شما بیفزاید.

تمام دیتیلی که در آسانسور مشاهده میکنید از درب آسانسور گرفته تا آینه بکار رفته در طراحی کابین آسانسور، ازجمله المان های حائز اهمیت در زمان طراحی کابین است که باید به آن توجه داشته باشید. هنگام انتخاب تمام این قطعات ممکن است کمی گیج شوید چراکه با تنوع بسیار بالائی مواجه خواهید شد، در این زمان است که باید به متخصصین این حوزه مراجعه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا طراحی کابین آسانسور بااستفاده از نرم افزار های مربوطه نیز امکان پذیر باشد؛ نرم افزار lift designer یکی از نرم افزار های حرفه ای در زمینه کابین آسانسور است که متخصصین طراحی و نصب آسانسور از آن استفاده میکنند.

طراحی کابین آسانسور
طراحی کابین آسانسور
طراحی کابین آسانسور
طراحی کابین آسانسور
طراحی کابین آسانسور
طراحی کابین آسانسور
طراحی کابین آسانسور

بازسازی کابین آسانسور

کابین آسانسور ممکن است پس از گذشت چند سال فرسوده شده و احتیاج به بازسازی داشته باشد؛ بازسازی آسانسور شامل بخش های متفاوتی میشود بعنوان مثال بازسازی کف آسانسور، بازسازی دیواره آسانسور، بازسازی سقف آسانسور، بازسازی دستگیره آسانسور، آیینه آسانسور و حتی بازسازی درب آسانسور از جمله مورادی است که در هنگام بازسازی آسانسور باید به آنها توجه داشته باشید.

تزیین کابین آسانسور

تزئینات کابین آسانسور ابتدا از المان های فنی شروع شده و پس از آن باتوجه به سلیقه مشتریان و نیاز آنها میتوان تزیینات کابین آسانسور را شروع کرد. تزیینات داخل کابین آسانسور باید باتوجه به نوع کابین اعم از استیل، چوبی، شیشه ای و... انجام شود تا علاوه بر شکل ظاهری زیبا به جهت فنی نیز با مشکل مواجه نشود. حال سوال پیش میاید که تزئین کابین آسانسور شامل چه مواردی میشود؟ در ادامه به برخی از مواردی که در تزیین کابین آسانسور به آن توجه میشود پرداخته ایم:

  • تعویض درب
  • تعویض کف
  • تعویض بدنه کابین
  • تعویض صفحه کلید
  • تعویض دستگیره های آسانسور

نکات مهم تزئینات کابین آسانسور

برخی از نکاتی که هنگام استفاده از تزئینات کابین آسانسور استفاده میکنید، میتواند در افزایش عمر آسانسور و همچنین عملکر بهتر آسانسور تاثیر گذار باشند؛ ازجمله موارد حائز اهمیت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در هنگام بازسازی آسانسور استفاده تزئیناتی که وزن نامعقول دارند انتخاب مناسبی نخواهد بود چراکه بالانس آسانسور را بهم میریزد.
  • تزئینات که قصد تغییر آن را دارید، همانند آیینه آسانسور نباید روی تزئینات قبلی اضافه شوند.
  • جابجایی و تعویض دکمه های آسانسور باید زیر نظر متخصصین صورت گیرد.
  • استفاده از چسب های مرغوب یکی از نکات حائز اهمیت میباشد.
طراحی کابین آسانسور | تزیینات آسانسور

بازسازی کابین آسانسور ساختمان های اداری

همانطور که گفته شد، آسانسور به یکی از المان های اصلی ساختمان های تهران تبدیل شده است؛ ساختمان اداری را تصور کنید که روزانه، کارمندان و مراجعین زیاد به آن مراجعه میکنند، اگر ساختمان به سیستم آسانسور مجهز نباشد، مشکلات بسیاری را برای رفت و آمد مراجعین به همراه خواهد داشت. در نتیجه برای تجربه کاربری بهتر، ساختمان را به آسانسور مجهز میکنیم. اما آسانسور مانند هر وسیله دیگری با گذشت زمان، دچار فرسایش میشود؛ کابین آسانسور با گذشت زمان دچار فرسودگی خواهد شد و ممکن است، استاندارد های لازم را برای استفاده روزانه کاربران نداشته باشد. همچنین ظاهر آسانسور برای تجربه کاربری و ایمنی کاربران حائز اهمیت میباشد، بعنوان مثال دکمه های آسانسور ممکن است نیاز به بازسازی داشته باشند؛ در نتیجه، علاوه بر سرویس ماهیانه آسانسور که برای ایمنی کاربران در هنگام استفاده از آسانسور انجام میشود، باید به بازسازی کابین آسانسور ساختمان های اداری نیز توجه داشته باشید.

بازسازی کابین آسانسور در ساختمان های درمانی

یکی دیگر از کاربرد های آسانسور را میتوان در ساختمان های درمانی مشاهده کرد؛ آسانسور های بیماربر برای جابجا کردن بیمارانی که توانایی راه رفتن ندارند و باید با برانکارد و یا ویلچر جابجا شوند، کاربرد دارد.

باتوجه به این موضوع اهمیت به کیفیت و امنیت آسانسور در ساختمان های درمانی، یکی از المان هایی است که باید به آن توجه داشته باشید. کابین آسانسور های ساختمان های درمانی، بیشترین فرسایش را در زمینه انواع آسانسور دارند. تنها راه حل این مشکل، میتواند بازسازی کابین آسانسور ساختمان های درمانی باشد.

متخصصین تکنوناطا باتوجه به سابقه درخشانی که در زمینه طراحی و نصب آسانسور، طراحی و بازسازی کابین آسانسور دارند میتوانند به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی کنند و همراه شما باشند. برای دریافت مشاور در زمینه طراحی و بازسازی کابین آسانسور با شماره 02188766739 در تماس باشید.

شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید