تکنوناطا
02188766739
خانهپله رو

پله رو

پله رو چیست؟ بالا بر پله رو، محصولی پرکاربرد برای ساختمان هایی است که مجهز به سیستم آسانسور نمیباشند. بالابر پله رو بیشتر در ساختمان های مسکونی و قدیمی کاربرد دارد چراکه ساختمان های قدیمی در اکثر مواقع برای جابجایی بین طبقات مجهز به سیستم آسانسور نمیباشند. علاوه بر آن سازه های ویلایی و دوبلکس که مجهز به پله رو درون ساختمان هستند نیز میتوانند از این محصول کاربردی استفاده کنند.

سالمندان و افراد کم توان، توانایی رفت و آمد و بالا پایین آمدن از پله ها را نداشته و ممکن است برای آنها بسیار دشوار باشد؛ آسانبر پله میتواند وسیله ای کاربردی برای آنها باشد و رفت و آمد بین طبقات را برای آنها تسهیل بخشد، به همین دلیل برخی افراد از پله رو با نام آسانسور پیر بر نیز یاد میکنند.

آشنایی با پله بر و انواع آن

انواع پله رو

بطور کلی آسانبر راه پله ها به دو دسته اصلی پله رو گردشی و مستقیم دسته بندی میشوند، که نوع جدید از پله رو ها با عنوان پله رو ویلچر بر نیز به تازگی وارد بازار شده اند. هر کدام از انواع پله رو ها ویژگی های خاص خود را دارند که باتوجه به نوع پله های شما و شرایط محیطی، متخصصین آسانسور مناسب ترین نوع پله رو را برای شما نصب و اجرا خواهند کرد. علاوه بر نوع پله، کاربرد و ویژگی هایی که مد نظر شما هست نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

بالابر پله مدل گردشی

این مدل در ساختمان هایی کاربرد دارد که بیشتر از یک راه پله داشته باشند و یا مسیر راه پله آنها منحنی است. اگر برای این موارد پله رو مستقیم انتخاب شود ممکن است هزینه بسیاری را به همراه داشته باشد و در برخی موارد استاندارد نباشد. اگر پلکان راه پله شما چند مسیره و یا منحنی باشد مانند پله های درون ساختمان ویلا، گزینه مناسب برای شما پله رو گردشی خواهد بود.

بالا بر پله مدل مستقیم

همانطور که از نامش پیداست، این نوع بالابر مناسب راه پله هایی است که در مسیر پله پاگرد وجود نداشته باشد و پله های ساختمان مستقیم باشند. اگر در میان مسیر راه پله پاگردی وجود داشت که مسیر مستقیم را قطع کند، بالا بر پله مدل مستقیم مناسب شما نخواهد بود و نصب این نوع پله بر ممکن است شما را دچار ضرر مالی کند.

پله رو ایستاده

پله پیما ایستاده همانطور که از نامش پیداست، نوعی از بالابر پله بشمار میرود که کاربران بصورت ایستاده میتوانند از این دستگاه استفاده کنند. و تنها تفاوتش با دیگر پله پیما ها در همین نکته میباشد.

انواع پله رو

آسانسور معلول بر

آسانسور معلول بر یکی از انواع آسانسور های پله رو بشمار میرود که ویژگی های خاصی را ایجاد کرده است. کاربران آسانسور معلول بر، همانطور که از نامش پیداست، مختص معلولین و افرادیست که توانایی ایستادن و یا راه رفتن ندارند. این نوع آسانسور ها به کمک معلولین آمده و میتوانند به همراه ویلچر از این آسانسور برای رفت و آمد میان طبقات استفاده کنند. آسانسور معلول بر سبب شده تا افراد استقلال بیشتری داشته باشند.

نصب پله رو

قبل از نصب پله رو باید محیط و کاربری پله رو مورد بررسی قرار گیرد؛ توجه داشته باشید که نصب پله رو در انواع ساختمان قابل اجرا است بطوریکه در برخی موارد میتوانید این محصول را در مراکز تجاری و اداری نیز مشاهده کنید. نکاتی که باید در هنگام نصب پله رو در نظر داشته باشید عبارت است از:

 • عرض پله ها 1 متر باشد.
  • پله رو تحمل وزن 200 تا 500 کیلوگرم را دارد.
 • فضای اشغال در حال بسته 30 سانتی متر میباشد.

قیمت صندلی پله رو

قیمت صندلی پله رو به عوامل مختلفی بستگی دارد که نمیتوان به سادگی آنرا برآورد کرد و باتوجه به نوع برند پله رو متغیر میباشد؛ از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت بالا بر پله رو میتوان به ارتفاع پله ها، طول مسیر پله بر، نوع موتو پله رو، گارانتی محصول و خدمات پس از فروش آن اشاره کرد. بطور تقریبی میتوان قیمت بالابر پله رو را حدود 55 تا 60 میلیون تومان دانست.

ویژگی های انواع پله پیما

هر کدام از انواع پله رو ها ویژگی های خاص خود را دارند که در هنگام نصب و انتخاب نوع پله رو باید آنها را در نظر داشته باشید. در ادامه به ویژگی های کلی انواع پله رو پرداخته ایم توجه داشته باشید که ممکن است در برخی موارد متفاوت باشند:

 • نصب سریع و بدون تخریب
 • قابلیت استفاده در حالت نشسته و ایستاده
 • مناسب فضای مسکونی، تجاری، اداری و...
 • مجهز به باطری اضطراری
 • مجهز به ریموت کنترل
 • هوشمند و تمام خودکار
  • امکان نصب پله رو با قابلیت گردش 360 درجه (مربوط به پله رو برقی ویلچربر)

  این روزها که بازار هوم لیفت و آسانسور خانگی داغ است و بسیاری از افراد به دنبال نصب آسانسور هوم لیفت هستند؛ آسانسور پله رو در کنار آن توانسته محبوبیت بسیاری داشته باشد چراکه نصب پله برقی در منزل نیاز به فضای کمی دارد. متخصصین تکنوناطا میتوانند شما را در زمینه نصب بالابر پله، قیمت بالابر تک نفره راه پله و خرید بالابر پله راهنمایی کنند تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید