خانهپله رو

پله رو

آشنایی با پله رو ها

وقتی سری به بهترین اختراعات بشر میزنیم، چرخ، میخ و پیچ جز اولین اختراعات و حیاتی ترین اختراعاتی است که به چشم میخورد، اختراعاتی که بهترین عملکرد را برای آسان کردن زندگی انسان ها داشته اند. اما اگر امروز از ما بپرسید که از دید ما، کاربردی ترین اختراع بشر چیست؟ ما پله رو را به شما معرفی خواهیم کرد.

با گسترش ساختمان سازی، انواع مختلفی از پله ها با معماری های متفاوت بوجود آمد. اما آیا این پله ها به حدی استاندارد است که بتوان از همگی آن ها بالا رفت؟

فرض کنید یک روز سخت کاری را پشت سر گذاشتید و طبقه ای که در آن زندگی میکنید طبقه پنجم یک ساختمان با پله های غیر استاندارد است. و شما نیز خریدهایی بزرگ و سنگین در دست دارید...

به نظر سخت است! از طرفی افراد سالمندی که در زندگی ما هستند یکی از ارزشمند ترین افرادی هستند که با آن ها ملاقات کرده ایم، غالبا پدربزرگ ها، مادربزرگ ها افرادی هستند که بالا رفتن از سطوح غیر هم سطح برایشان مشکل است و ما نیز همیشه در تلاشیم که بهترین وسایل را برای راحت کردن زندگی آنان در اختیارشان قرار دهیم به همین دلیل است که پله رو ها به دید مخاطب های ما اختراع شگفت انگیزی است.

پله رو چیست؟

پله رو یا آسانبر پله، یک تجهیزات مهم و حیاتی است که برای افراد معلول، ناتوان یا سالمندان طراحی شده است تا به آنها کمک کند تا به راحتی و امنیت بالایی بتوانند از سطح زمین به سطح های بالاتر دسترسی داشته باشند. این تجهیزات عموما از جنس فلزی ساخته شده اند و از سلول های پله های صنعتی یا وسایل ارتفاع قابل تنظیم ایجاد شده اند.

کاربرد پله رو یا آسانبر پله

بالا بر پله رو، محصولی پرکاربرد برای ساختمان هایی است که مجهز به سیستم آسانسور نمی‌باشند و افرادی است که توانایی خرید و نصب آسانسور را ندارند. بالابر پله رو بیشتر در ساختمان های مسکونی و قدیمی کاربرد دارد چرا که ساختمان های قدیمی در اکثر مواقع برای جابجایی بین طبقات مجهز به سیستم آسانسور نمی باشند. علاوه بر آن سازه های ویلایی و دوبلکس که مجهز به سیستم آسانسور نیستند، پله رو درون ساختمان میتواند گزینه مناسبی باشد.

آسانسور پله رو

این آسانسور ها گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای برای ویلاها و یا ساختمان های دوبلکسی می باشد که امکان نصب هوم لیفت و یا همان آسانسورهای خانگی را ندارند، ارزان تر بودن و نصب آسان این محصول موجب شده است تا جایگزین مناسبی برای هوم لیفت های خانگی باشد.

آسانسور پیر بر

سالمندان و افراد کم توان، توانایی رفت و آمد و بالا پایین آمدن از پله ها را نداشته و ممکن است برای آنها بسیار دشوار باشد؛ آسانبر پله یا همان پله رو که بیشتر برای افراد مسن طراحی شده است که نام دیگر آن آسانسور پیر بر می باشد. این آسانسور میتواند وسیله ای کاربردی برای جابجایی و حمل افراد سالمند باشد و رفت و آمد بین طبقات را برای آنها تسهیل بخشد، به همین دلیل برخی افراد از پله رو با نام آسانسور پیر بر نیز یاد میکنند. اما بهتر است از این لفظ استفاده نکنیم.

پله رو، معایب و مزایا

پله رو برای ساختمان هایی که تعداد طبقات آن ها زیاد می باشد نیز کاربرد دارد، در بسیاری از ساختمان ها که رفت و آمد برای افراد با سنین بالا دشوار است و آسانسور ندارند می تواند پله رو مناسب باشد و دغدغه آن ها را کمتر کند اگر چه که شاید بسیاری از افراد فکر کنند که هزینه آن بالابرها زیاد باشد اما باید بگویم هزینه نصب و نگهداری آن ها بسیار کمتر از آسانسور می باشد و البته بیان این موضوع نیز خالی از لطف نیست که آسانسورهای پله رو سرعت بسیار کمتری در جابجایی دارد و همچنین تعداد افراد بسیار محدودی را در یک زمان می تواند جابجا کند.

آشنایی با پله بر و انواع آن

مزایا زیر ذره بین

یک پله رو خوب باید ویژگی های متمایز کننده ای داشته باشد تا بتوان به راحتی از آن استفاده کرد از دیگر ویژگی ها و مزایای خوب پله رو میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

افزایش دسترسی

استفاده از پله رو ها برای افراد معلول و ناتوان، امکان دسترسی آسان و بدون مشکل به طبقات بالا را فراهم می کند.

داشتن ایمنی

پله رو ها معمولا دارای سطح ضربه پذیر و غیر لغزش است که امکان بروز حوادث را کاهش دهند.

ساختار قوی

پله رو ها از مواد با کیفیت و قوی ساخته شده اند که امکان استفاده طولانی مدت و مقاومت در برابر فشار و وزن را فراهم کنند.

طراحی زیبا و مدرن

پله رو ها طراحی زیبا و مدرنی دارند که به زیبایی محیط و دکوراسیون فضا لطمه ای وارد نکنند.

قابلیت تنظیم ارتفاع

برخی از انواع پله رو ها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند که امکان استفاده در مکان های مختلف را فراهم می کند.

مجهز به ریموت

برخی از انواع پله رو ها مجهز به سیستم هوشمند و ریموت هستند تا بتوانید در هر طبقه دلخواه توقف یا حرکت نمایید.

به طور کلی، پله رو ها به عنوان یک ابزار مهم و ضروری برای افزایش ایمنی و راحتی افراد معلول و ناتوان در دسترسی به مکان های مختلف، اهمیت بسیاری دارند و نقش بزرگی در بهبود کیفیت زندگی آنها ایفا می کنند.

انواع پله رو

بطور کلی آسانبر راه پله ها به دو دسته اصلی پله رو گردشی و مستقیم دسته بندی میشوند، که نوع جدید از پله رو ها با عنوان پله رو ویلچر بر نیز به تازگی وارد بازار شده اند. هر کدام از انواع پله رو ها ویژگی های خاص خود را دارند که با توجه به نوع پله های شما و شرایط محیطی، متخصصین آسانسور مناسب ترین نوع پله رو را برای شما نصب و اجرا خواهند کرد. علاوه بر نوع پله، کاربرد و ویژگی هایی که مد نظر شما هست نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

بالابر پله مدل گردشی

این مدل در ساختمان هایی کاربرد دارد که بیشتر از یک راه پله داشته باشند و یا مسیر راه پله آنها منحنی است. اگر برای این موارد پله رو مستقیم انتخاب شود ممکن است هزینه بسیاری را به همراه داشته باشد و در برخی موارد استاندارد نباشد. اگر پلکان راه پله شما چند مسیره و یا منحنی باشد مانند پله های درون ساختمان ویلا، گزینه مناسب برای شما پله رو گردشی خواهد بود.

بالا بر پله مدل مستقیم

همانطور که از نامش پیداست، این نوع بالابر مناسب راه پله هایی است که در مسیر پله پاگرد وجود نداشته باشد و پله های ساختمان مستقیم باشند. اگر در میان مسیر راه پله پاگردی وجود داشت که مسیر مستقیم را قطع کند، بالا بر پله مدل مستقیم مناسب شما نخواهد بود و نصب این نوع پله بر ممکن است شما را دچار ضرر مالی کند.

پله رو ایستاده

پله پیما ایستاده همانطور که از نامش پیداست، نوعی از بالابر پله بشمار میرود که کاربران بصورت ایستاده میتوانند از این دستگاه استفاده کنند. و تنها تفاوتش با دیگر پله پیما ها در همین نکته میباشد.

انواع پله رو

آسانسور معلول بر

آسانسور معلول بر یکی از انواع آسانسور های پله رو بشمار میرود که ویژگی های خاصی را ایجاد کرده است. کاربران آسانسور معلول بر، همانطور که از نامش پیداست، مختص معلولین و افرادیست که توانایی ایستادن و یا راه رفتن ندارند. این نوع آسانسور ها به کمک معلولین آمده و میتوانند به همراه ویلچر از این آسانسور برای رفت و آمد میان طبقات استفاده کنند. آسانسور معلول بر سبب شده تا افراد استقلال بیشتری داشته باشند.

نصب پله رو

قبل از نصب پله رو باید محیط و کاربری پله رو مورد بررسی قرار گیرد؛ توجه داشته باشید که نصب پله رو در انواع ساختمان قابل اجرا است بطوری که در برخی موارد میتوانید این محصول را در مراکز تجاری ،اداری، درمانی و انواع کارگاه های صنعتی نیز مشاهده کنید. نکاتی که باید در هنگام نصب پله رو در نظر داشته باشید عبارت است از:

 • عرض پله ها 1 متر باشد.
 • پله رو تحمل وزن 200 تا 500 کیلوگرم را دارد.
 • فضای اشغال در حال بسته 30 سانتی متر میباشد.

قیمت صندلی پله رو

قیمت صندلی پله رو به عوامل مختلفی بستگی دارد که نمیتوان به سادگی آنرا برآورد کرد و باتوجه به نوع برند پله رو متغیر میباشد؛ از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت بالا بر پله رو میتوان به ارتفاع پله ها، طول مسیر پله بر، نوع موتو پله رو، گارانتی محصول و خدمات پس از فروش آن اشاره کرد. بطور تقریبی میتوان قیمت پایه بالابر پله رو را حدود 55 تا 60 میلیون تومان دانست.

ویژگی های انواع پله پیما

هر کدام از انواع پله رو ها ویژگی های خاص خود را دارند که در هنگام نصب و انتخاب نوع پله رو باید آنها را در نظر داشته باشید. در ادامه به ویژگی های کلی انواع پله رو پرداخته ایم توجه داشته باشید که ممکن است در برخی موارد متفاوت باشند:

 • نصب سریع
 • نصب بدون تخریب
 • مجهز به ریموت کنترل
 • هوشمند و تمام خودکار
 • مجهز به باطری اضطراری
 • مناسب فضای مسکونی، تجاری، اداری و...
 • قابلیت استفاده در حالت نشسته و ایستاده
 • امکان نصب پله رو با قابلیت گردش 360 درجه (مربوط به پله رو برقی ویلچربر)

نصب و خرید پله رو از شرکت تکنوناطا

  این روزها که بازار هوم لیفت و آسانسور خانگی داغ است و بسیاری از افراد به دنبال نصب آسانسور هوم لیفت هستند؛ آسانسور پله رو در کنار آن توانسته محبوبیت بسیاری داشته باشد چراکه نصب پله برقی در منزل نیاز به فضای کمی دارد. متخصصین تکنوناطا میتوانند شما را در زمینه نصب بالابر پله، قیمت بالابر تک نفره راه پله و خرید بالابر پله راهنمایی کنند تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین با داشتن نیروهای متخصص و کارآمد میتوانید در کنار سابقه طولانی در این امر به ما اعتماد نمایید.

شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید