خانهآسانسور بیماربر

آسانسور بیماربر

آسانسور بیماربر یا آسانسور بیمارستان

آسانسور بیماربر یکی از انواع آسانسورهای مورد استفاده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌باشد. مهم ترین ویژگی آسانسورهای بیمارستانی این است که برانکارد بیمارستانی را می‌توان با آنها جابه جا کرد. آسانسور‌های بیمار بر و یا تخت بر بسته به شرایط و محدودیت‌های موجود قابل طراحی و نصب به هر دو صورت آسانسور هیدرولیک و کششی می‌باشند. کاربرد اصلی این نوع از آسانسورها همان طور که از نامشان پیداست حمل و نقل تخت‌های بیمارستانی، برانکارد و ویلچیر در مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های پزشک می‌باشند.

کارکرد این نوع از آسانسورها در عملکرد و کارای مراکز درمانی به عنوان یک سیستم نقش حیاتی ایفا می‌نمایند. درنظر گرفتن معیار ترافیک در جابه جایی بیماران، تعداد سیکل‌های کاری در شبانه روز و همچنین چگونگی ارتباط کادرها و بخش‌های درمانی با یکدیگر مواردی مهم هستند که درراستای جانمایی مناسب و طراحی این نوع از آسانسورها باید در نظر گرفته شوند که متاسفانه در بسیاری از پروژه‌ها نادیده گرفته می‌شوند. مشاورین و متخصصین شرکت آسانسور و پله برقی تکنوناطا با رویکرد و نگاه پروژه محور و با بررسی دقیق مکان‌های فیزیکی طراحی شده برای بخش‌های مختلف مراکز درمانی و نیز در نظر گرفتن چگونگی ارتباط آن‌ها با یکدیگر آماده ارائه مشاوره تخصصی به کارفرمایان محترم می‌باشند.

به دلیل حساسیت کاربری این نوع آسانسورها, حداقل استانداردهایی که برای طراحی این نوع از آسانسورها باید در نظر گرفته شوند با انواع دیگر آسانسورها متفاوت بوده که در زیر به بیان برخی از ان‌ها میبردازیم. براساس مبحث 15 مقررات ملی ساختمان، آسانسور‌های بیمار بر باید دارای مشخصاتی باشند که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

آسانسور بیمارستانی

ویژگی آسانسور های بیمارستانی

آسانسور بیماربر دارای ویژگی‌ها و امکاناتی است که برای حمل و نقل افراد بیمار و معلول به طور ایمن و راحت طراحی شده است. برخی از ویژگی‌های اصلی آسانسور بیماربر عبارتند از:

 1. حداقل ابعاد کابین 2400 * 1400 میلی متر باشد.
 2. حداقل عرض و حداقل ارتفاع بازشو درب کابین به ترتیب 1300 و 2100 میلی متر باشد.
 3. مجهز به سیستم کنترل سرعت ولتاژ و فرکانس متغیر باشد.
 4. مجهز به سیستم تراز طبقه باشد.
 5. مجهز به دکمه باز ماندن درب کابین برای مدت طولانی تر از زمان عادی برای ورود برانکارد باشد.
 6. مجهز به کلید مخصوصی باشد که آسانسور را در اختیار کاربران آموزش دیده قرار دهد.
 7. مجهز به سیستم برق اضطراری باشد به گونه ای که هنگام قطع برق، آسانسور را به نزدیک ترین طبقه هدایت نماید.

لازم به ذکر است که حداقل ابعاد کابین و نیز عرض باز شوی درب‌ها در آسانسورهای برانکارد بر و وبلچر بر نسبت به بیماریر متفاوت می‌باشند که در ادامه شرح خواهیم نمود.

ابعاد آسانسورهای برانکارد بر

ابعاد آسانسورهای برانکاردبر ممکن است متفاوت باشد و بستگی به طراحی، مشخصات هر مدل و نیاز ساختمان دارد. با این حال، اغلب آسانسورهای برانکاردبر بر اساس استانداردهای صنعتی و ملی طراحی و ساخته می‌شوند. در زیر، ابعاد آسانسورهای برانکاردبر را ذکر می‌کنیم.

 1. حداقل ابعاد کابین 1100* 2100 میلی متر باشد.
 2. حداقل عرض بازشوی درب‌ها 9000 میلیمتر است.
ویژگی های آسانسور بیماربر

ابعاد آسانسورهای ویلچر بر

آسانسور‌های ویلچر بر هم شباهت بالایی به برانکارد بر دارند. تفاوت این دو آسانسور در ابعاد آن می‌باشد؛ زیراکه ابعاد آسانسور برانکارد بر باید بزرگتر از ویلچر بر باشد. در زیر می‌توانید ابعاد آسانسور ویچر بر را مشاهده نمایید.

 1. حداقل ابعاد کابین 1100*1300 میلی متر باشد.
 2. حداقل عرض بازشوی درب‌ها 800 میلیمتر است.

خرید آسانسور بیمار بر

شرکت تکنوناطا با گواهی نامه‌های معتبر، به عنوان شرکتی برجسته در زمینه طراحی و تولید آسانسورهای بیماربر است. تکنوناطا با بیش از 40 سال‌ تجربه در صنعت آسانسور و پله برقی، آسانسورهای بیماربر با کیفیت و با عملکرد بالا را به بازار عرضه می‌کند. خرید آسانسور بیماربر از شرکت تکنوناطا دوتا مزایت ویژه برای مشتریان ارائه می‌دهد.

یکی از مهمترین مزایای خرید آسانسور بیماربر از تکنوناطا، کیفیت بالای محصولات آن است. این شرکت با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و استفاده از مواد با کیفیت، آسانسورهایی را طراحی و تولید می‌کند که دارای عمر طولانی، عملکرد قابل اعتماد و استحکام بالا هستند. علاوه بر این، تکنوناطا با رعایت استانداردهای لازم و سیستم‌های ایمنی مدرن را در آسانسورهای بیماربر خود به کار می‌برد.

دیگر مزیت خرید آسانسور از شرکت تکنوناطا تعمیر فوری آسانسور است. هر زمانی آسانسور شما خراب شود، تعمیرکار مجرب تکنوناطا در کمتر از یک ساعت در محل حاضر شده و نسبت به رفع خرابی آسانسور شما اقدام می‌کند.

با خرید آسانسور بیماربر از شرکت تکنوناطا، شما بهره‌وری بالا، امنیت و راحتی برای حمل و نقل افراد بیمار و معلول را تجربه خواهید کرد.

سرویس و نگهداری آسانسورهای بیمار بر به علت حساسیت کاربری بالای آن نیازمند دانش، تخصص و مهارتی متفاوت است. شرکت آسانسور و پله برقی تکنوناطا با پشتوانه بیش از 40 سال تجربه در صنعت آسانسور و پله برقی، آماده ارائه خدمات پشتیبانی و سرویس نگهداری تخصصی برای این نوع از آسانسورها می‌باشد.

جهت مشاوره رایگان می‌توانید با مشاورین تکنوناطا با شماره 02188766739 تماس حاصل نمایید.

شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید