تکنوناطا
02188766739
خانهخدمات آسانسورسرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور 02188766739 Elevator Service and Maintenance

مقدمه ای بر سرویس آسانسور و نگهداری از آن: آسانسور (elevator) یک سیستم مکانیکی با کلی قطعه پیچیده است، همه این قطعات هنگام نصب آسانسور به یکدیگر مرتبط شده و در اثر استفاده مستحلک خواهند شد. بنابراین این ابزار نیز مانند هر ماشین مکانیکی دیگری به خدمات سرویس و نگهداری آسانسور (Elevator Service and Maintenance)، آن هم بصورت دوره ای و مرتب نیاز دارد. سرویس و نگهداری آسانسور مهمترین بخش پشتیبانی پس از طراحی و نصب است که باید به صورت ماهانه و منظم انجام شود.

عواقب عدم توجه به سرویس آسانسور

در صورت نادیده گرفتن و عدم توجه به سرویس منظم آسانسور و چک لیست بازدید قطعات آن، نه تنها خسارت مالی به مراتب بیشتر از قیمت سرویس آسانسور در پی خواهد داشت، بلکه ممکن است صدمات جبران ناپذیر جانی نیز برجای بگذارد که ابدا ارزش پرداخت نکردن هزینه نرخنامه سرویس و نگهداری آسانسور را نخواهد داشت. با این حال لازم است تا این سرویس توسط تکنسین و سرویس کار آسانسور کاملا حرفه ای و متخصص و با یک چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور کامل و دقیق انجام شود، اگر در حوزه بازسازی آسانسور خود دقت نکنید مجبور به پرداخت هزینه های بالا شده و یا حتی تعویض آسانسور خواهید شد.

سرویس ماهیانه آسانسور

ما در شرکت آسانسور تکنوناطا، تیمی از متخصین کاملا حرفه ای و مجرب را در اختیار داریم که پس از نصب، دریافت استاندارد و بیمه مسئولیت آسانسور، مسئولیت کامل سرویس و نگهداری آسانسورها و سرویس ماهیانه آسانسور را نیز بر عهده خواهد گرفت.

سرویس ماهیانه آسانسور پس از عقد قرارداد سرویس آسانسور و تعهد کافرما مبنی بر نگهداری و بازرسی از آسانسور، انجام خواهد شد. سرویس های ماهیانه آسانسور توسط تکنوناطا بر اساس روزی ثابت در هر ماه انجام خواهد شد.

در این بین اگر تاریخ سرویس ماهیانه با ایام تعطیل رسمی و غیر رسمی، تعطیلات تابستانی شرکت ها و ... تداخل داشته باشد، جابجایی بازرسی ماهیانه از آسانسور شما را پیشاپیش اطلاع خواهیم داد. همچنین از مشتریان عزیز خود نیز می خواهیم که در صورت عدم حضور مدیر ساختمان یا اشخاصی که کلیدهای موتورخانه آسانسور را در اختیار دارند، به ما اطلاع دهند تا سرویس کاران آسانسور تکنوناطا در روز دیگری خدمت شما برسند.

قیمت و هزینه سرویس ماهیانه آسانسور

قیمت و هزینه سرویس ماهیانه آسانسور از 100،000 تا 2،000،000 تومان است. اما بصورت میانگین و برای کاربران معمولی بیشتر از 500،000 تومان نخواهد شد.

در مورد شرکت آسانسور تکنوناطا، خدمتتان عارضیم که هزینه سرویس های ماهیانه آسانسور که توسط ما گرفته می شود، معمولا در ابتدای قرارداد گرفته خواهد شد. البته مشترکین بصورت اقساطی نیز می توانند هزینه های سرویس ماهیانه آسانسور خود را بصورت فصلی نیز پرداخت کرده یا در ابتدای قرارداد چک تاریخ دار بدهند.

چک لیست سرویس آسانسور

سوالی که ممکن است برای خیلی از افراد مطرح شود، این است که در سرویس آسانسور چه کارهایی انجام می‌شود؟ چک لیست سرویس آسانسور شامل موارد زیر می‌شود:

 • بازدید موتورخانه شامل: (سیستم تهویه، قفل ها، روشنایی، ترمز آسانسور، تابلو فرمان و ...)
  • بازدید وضعیت چاهک آسانسور
 • وضعیت کابین ها و وزنه های آن
 • ریل ها و سیم بکسل ها
 • عملکرد درب‌های آسانسور
 • بازرسی موتور و اجزای آن

در مراحل سرویس آسانسور، سرویس کار متخصص آسانسور در ابتدا عملکرد آسانسور را به طور دقیق بررسی کرده و خطاها و ایرادات به وجود آمده را تحلیل می‌کند. در مرحله بعد مواردی از آسانسور که از نظر ایمنی، عملکرد و یا سایر عوامل به مشکل خورده باشند را تعمیر می‌کند. به علاوه قطعات و ملزومات آسانسور نیز باید بررسی و در صورت لزوم تعویض شوند. بنابراین، سرویس دوره‌ای به شدت توصیه می‌شود تا مشکلات و خطرات احتمالی را به حداقل رساند و عمر کاری آسانسور را افزایش دهد.

با پر کردن اطلاعات ذیل در اولین فرصت با شما تماس گرفته شده و هزینه سرویس دوره‌ای آسانسور به شما اعلام می‌شود. در صورت نیاز، سرویس‌کار مجرب به ساختمان شما اعزام شده و وضعیت آسانسور شمارا برای سرویس و نگهداری دوره‌ای بررسی می‌کند.

فرم درخواست خدمات سرویس آسانسور

ارسال

اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور

عدم توجه به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور به موقع در زمان مشخص، در بدترین حالت ایمنی افراد و کاربران آسانسور را تهدید می‌کند، اما ضرر و زیان مالی آن در دراز مدت حتما اتفاق خواهد افتاد.

زمانی اهمیت سرویس دوره ای آسانسور برای مدیریت ساختمان و مالکین آن مهم خواهد بود که بدانند سرویس به موقع عمر آسانسور و انواع دیگر بالابر را از حداقل 5 تا 15 سال افزایش داده، از خرابی قطعات اصلی جلوگیری کرده و از زیان‌های مالی و جانی جلوگیری می‌کند.

سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور

اهمیت سرویس آسانسور به دلیل حفظ ایمنی و عملکرد صحیح آن است که بسیار حائز اهمیت می‌باشد. اگر آسانسور بطور منظم سرویس نشود، خطرات و عوارضی مانند:

 • فرسودگی ریل آسانسور
 • فرسودگی سیم بکسل
 • مستحلک شدن موتور آسانسور
 • فرسودگی کابین آسانسور
 • از ریل خارج شدن کفشک های کابین آسانسور
 • از کار افتادن درب طبقات
 • خرابی قطعات اصلی و اساسی
 • ناپایداری در حرکت آسانسور
 • حبس شدن افراد در آسانسور
 • آسیب دیدن مسافرین و مخصوصا کودکان

و ... در پی خواهد داشت.

علاوه بر این شما با دور اندیشی صحیح و دریافت منظم خدمات سرویس آسانسور از تکنوناطا، ضمن افزایش عمر آسانسور خود، از پرداخت پی در پی هزینه تعمیرات آسانسور که به مراتب بالاتر از هزینه قرارداد سرویس آسانسور است پیشگیری خواهید کرد.

عدم نگهداری نادرست و نادیده گرفتن سرویس های ادواری آسانسور، هزینه‌های مالی و زمانی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات جایگزین بسیار بیشتری بر دوش شما خواهد گذاشت. به همین دلیل، سرویس و نگهداری منظم و به موقع آسانسور می‌تواند به طور مستمر ایمنی و عملکرد صحیح آن را تضمین کند. لازم به ذکر است که بی‌شک یکی از مهم‌ترین خدمات آسانسور، سرویس و نگهداری تخصصی آسانسور می‌باشد.

آسانسور یک سرمایه گذاری بزرگ است که ارزش قابل توجهی به یک ساختمان اضافه می‌کند. ارزشی که از آن آسانسور دریافت می‌کنید مستقیماً به نحوه نگهداری شما در طول عمر مفید آن بستگی دارد. یک برنامه نگهداری و تعمیر آسانسور با کیفیت برای به حداقل رساندن زیان برای مالک آسانسور، طراحی شده است. این زیان شامل مسائل مربوط به قرار گرفتن در معرض مالی و نارضایتی مستاجر است. انتخاب طرح مناسب تعمیر و نگهداری آسانسور برای راضی نگه داشتن مستاجران و عملکرد کارآمد ساختمان شما حتی از طراحی خود آسانسور نیز مهم تر است. قرارداد صحیح تعمیر و نگهداری تضمین می‌کند که آسانسور شما:

 • مطابق با کدهای قابل اجرا عمل کند.
 • بازرسی‌های دولتی مورد نیاز را بگذراند.
 • مسافران خود را ایمن نگه دارد.
 • از تعمیرات پرهزینه جلوگیری کند.
سرویس حرفه ایی آسانسور

ایمنی و معیارهای استاندارد در زمان سرویس آسانسور

بررسی‌های ایمنی هنگام سرویس آسانسور بسیار مهم بوده و به نوع تجهیزات آسانسور شما بستگی دارد. بنابراین تکنسین آسانسور یک چک لیست تعمیر و نگهداری آسانسور خواهد داشت که مختص ساخت و مدل دقیق تجهیزات شما است. برخی از اصولی که یک تکنسین ارزیابی می‌کند عبارت است از:

 • مدارهای ایمنی
 • فشار در هنگام بسته شدن درب
 • حفاظت درب
 • سطوح روغن
 • سیگنال و لامپ
 • راحتی در زمان سواری
 • تسطیح در فرود

از ارائه دهنده تعمیر و نگهداری خود بخواهید چک لیستی از تست‌های ایمنی مخصوص آسانسورهای خود را که مورد تایید استاندارد است در هر بازدید انجام دهد.

سرویس دوره ای آسانسور

اگر در ساختمان یا محل کار خود از آسانسور استفاده می‌کنید، باید مدت زمان دقیق سرویس و نگهداری آسانسور را بدانید و سرویس را به موقع انجام دهید. تعداد و زمان سرویس دوره ای آسانسور بستگی به عوامل مختلفی دارد که عبارتند از:

تعداد استفاده‌کنندگان، نوع و سن آسانسور، شرایط آب و هوایی و محیط، شرایط عملکردی و نحوه استفاده از آسانسور و... در فواصل زمانی سرویس های دوره ای آسانسور ها تاثیرگذار است.

سرویس دوره ای آسانسور

به طور کلی توصیه می‌شود که سرویس دوره‌ آسانسورها به صورت ماهیانه یا نهایتا دو ماه یکبار انجام شود. شرکت تکنوناطا خدمات سرویس ماهیانه آسانسور را با نازل‌ترین قیمت برای شما انجام می‌دهد.

سرویس و نگهداری آسانسور بر اساس سندیکا

سندیکاهای سرویس و نگهداری آسانسور به عنوان یک مرجع کاربردی شامل قوانین، راهنماها، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی است که برای حفظ ایمنی و عملکرد بهینه آسانسورها باید رعایت شوند. سندیکاهای سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور، بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی تدوین شده است و به همین دلیل، توسط تولیدکنندگان، نصابان و نگهدارندگان آسانسورها، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

بدیهی است که وسایل برقی مانند آسانسور، پله برقی، لیفت و ... نیاز به سرویس ماهیانه و نگهداری دوره ایی دارند و در صورت عدم انجام سرویس، آسیب‌های جدی می‌بینند. سرویس ماهیانه آسانسور بر اساس سندیکای مربوط به آن، یکی از مهمترین عواملی است که برای حفظ ایمنی و عملکرد بهینه آسانسورها باید به آن توجه شود.

نرخنامه سندیکای آسانسور 1402

قیمت و هزینه سرویس آسانسور بر اساس سندیکا

مفاد سندیکای سرویس و نگهداری آسانسور

 1. اولین مورد در مفاد سندیکا سرویس آسانسور و نگهداری آن که با عنوان قوانین سرویس و نگهداری آسانسور نیز شناخته می‌شوند، بررسی دوره‌ای و پیشگیرانه است. برای حفظ عمر و بهره‌وری آسانسورها، باید به صورت دوره‌ای بررسی شوند و در صورت وجود هرگونه مشکل، تعمیر و یا تعویض قطعات آسیب‌دیده صورت گیرد.
 2. مورد دوم بررسی ایمنی و تعمیر آسانسور می‌باشد. بررسی ایمنی و تعمیر آسانسورها بسیار حائز اهمیت است. در این بخش باید بررسی‌هایی انجام شود که از خطراتی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید جلوگیری شود. این مورد باید با جدیت بالا و با تجهیزات هوشمند توسط سرویس کار آسانسور بررسی شود.
 3. مورد سوم تعمیر و تعویض روانکارها و کارتابل‌های آسانسور می‌باشد. این قطعات به دلیل استفاده مداوم، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.
 4. مورد چهارم در مفاد سندیکا سرویس و نگهداری آسانسور، تعویض سیستم کنترل می‌باشد. در صورتی که سیستم کنترل آسانسور دچار مشکل شود، لازم است نسبت به تعویض آن اقدام شود.
 5. مورد پنجم بررسی و تعویض سیم‌کشی و قطعات برقی است. در صورت وجود هرگونه خرابی در سیم‌کشی و قطعات برقی آسانسور، باید سریعاً تعمیر یا تعویض شوند تا ایمنی آسانسور حفظ شود.
 6. مورد آخر نیز بررسی و تعمیر بخش‌های دیگر مانند درب‌ها، کلیدها و... می‌باشد. این قطعات نیز می‌توانند دچار مشکل شوند و برای حفظ کارایی و ایمنی آسانسور، باید دوره‌ای بررسی و تعمیر شوند.

در نهایت، برای انجام سرویس و نگهداری آسانسور بر اساس سندیکای مربوطه، بهتر است از نگهدارندگان آسانسور با تجربه، معتبر و دارای مدرک لازم استفاده کنید. همچنین به دلیل اهمیت بالایی که سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور دارد، بهتر است این کار را به شرکت‌هایی بسپارید که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

تست و بررسی آسانسور در زمان سرویس ماهیانه

نحوه محاسبه هزینه سرویس آسانسور

هزینه سرویس آسانسور توسط کارشناسان سندیکا و به شکل سالانه ارائه می شود. آنها بر اساس موضوعات مختلف از جمله حقوق سرویس کار، سود شرکت ارائه دهنده خدمات و... نرخنامه سرویس و نگهداری آسانسور 1402 را برای سرویس آسانسور ارائه می دهند. هزینه سرویس و نگهداری آسانسور باتوجه به نوع آسانسور، تعداد طبقات ساختمان و بسیاری از عوامل دیگر محاسبه می‌شود.

فرم بازدید سرویس و نگهداری آسانسور

در حال حاضر بیشتر شرکت های آسانسوری بزرگ مانند تکنوناطا، پیش از قبول مسئولیت سرویس آسانسور و نگهداری فنی آن، از آسانسور مربوطه بازدید به عمل می‌آورند، این بازدید معمولا تنها یکبار انجام شده و پس از آن قیمت سرویس ماهیانه آسانسور اعلام می شود.

اما مواقعی هم پیش می آید که بدلیل وجود موارد فنی مشکوکی که هنگام بازدید اولیه رویت می شود، تکنسین های فنی تکنوناطا به کارفرما اعلام می کنند که آسانسور ایشان نیاز به بررسی مجدد داشته و پس از مدتی دوباره مراجعه خواهند کرد.

توجه داشته باشید که تکنسین های ما در هنگام بازدید اولیه، با کسب اجازه از شما، از بخش ها و نواقص آسانسور شما تصویر تهیه خواهند کرد.

در این زمینه ما نمونه فایل PDF فرم بازدید سرویس و نگهداری آسانسور که توسط تکنسین های ما و از پروژه بلوار بهزادی واقع در زعفرانیه انجام شده است را برای شما آپلود کرده ایم.

فرم بازدید سرویس و نگهداری آسانسور

نمونه فرم بازدید سرویس و نگهداری آسانسور توسط تکنسین های تکنوناطا پیش از بستن قرارداد

هزینه سرویس و نگهداری آسانسور

هزینه احتمالاً یکی از عوامل تعیین کننده شما در انتخاب ارائه دهنده خدمات آسانسور خواهد بود، اما مهم است که بدانیم ارزان‌ترین گزینه همیشه مقرون به صرفه ترین نیست.

به عنوان مثال، قرارداد معاینه و روغن کاری معمولاً گزینه ارزانی است، زیرا شامل مواردی تعویض قطعات‌نمی شود. با این حال، با این نوع برنامه تعمیر و نگهداری، تعمیرات و خدمات پیش بینی نشده می‌تواند هزینه کلی شما را بسیار بیشتر از یک قرارداد تعمیر و نگهداری کامل کند. مزیت قرارداد تعمیر و نگهداری کامل این است که شما می‌توانید مبلغ ثابتی را در ماه بودجه بندی کنید و نگران هزینه‌های تعمیر نباشید. در اینجا برخی از جزئیات قیمت گذاری وجود دارد.

جزئیات قرارداد

مواردی که باید در نظر بگیرید

آیا به صورت ماهانه / سه ماهه / سالانه هزینه پرداخت می‌کنید؟

پرداخت به چه نحوی باید انجام شود؟

نرخ صورتحساب برای اضافه کاری چقدر است؟

اضافه کاری یک هزینه اضافی خواهد بود، بنابراین مطمئن شوید که در صورت نیاز قیمت مناسبی دریافت شود.

هزینه سرویس آسانسور 1402 چقدر است؟

هزینه سرویس آسانسور در سال 1402 بستگی به چندین عامل دارد. این عوامل شامل شرکتی که سرویس ماهیانه آسانسور را انجام می‌دهد، نوع و سن آسانسور، تعداد طبقات، نوع قطعات مورد استفاده و... می‌باشد. بنابراین دشوار است یک قیمت ثابت برای سرویس آسانسور بیان شود. برای اطلاع از قیمت دقیق سرویس آسانسور می‌توانید فرم موجود در صفحه درخواست سرویس و تعمیر آسانسور را پر نموده تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و ریز به ریز قیمت را به اطلاع شما برسانند. همچنین می‌توانید با کارشناسان مجرب ما با شماره 02188766739 تماس بگیرید.

نرخ سرویس ماهیانه آسانسور بر اساس مصوب سندیکا سال 1402 به شکل زیر است. در این جدول هزینه سرویس ماهیانه آسانسور به صورت مصوب شرح داده شده است. قبل از بستن هرگونه قرارداد با شرکت‌های خدماتی آسانسور، بهتر است هزینه سرویس دوره ای آسانسور را از جدول زیر مشاهده کنید تا مبلغ بیشتری جهت اینکار پرداخت نکنید.

 تعمیر سیم های خراب آسانسور در سرویس دوره ایی

سرویس و نگهداری آسانسور صنعتی

آسانسور صنعتی یکی از مهمترین بخش‌های مکان‌های صنعتی است که نیازمند سرویس و نگهداری دوره‌ای است. زیرا به عنوان وسیله ایی برای حمل بارهای سنگین از آن استفاده می‌شود و در صورت خرابی، کار به ناچار متوقف می‌شود. سرویس آسانسور صنعتی شامل بررسی و تعمیر قطعات، روغن‌گیری و تعویض روغن، تعویض قطعات نیازمند تعویض، تنظیم مجدد دستگاه و بررسی عملکرد کلی آسانسور است.

هدف از سرویس و نگهداری آسانسور صنعتی حفظ کارایی، ایمنی و کیفیت کارکرد آن است. به طور کلی هزینه سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور صنعتی بستگی به نوع و مدل دستگاه، تعداد و وضعیت آسانسورهای موجود و نیز قرارداد با شرکت پیمانکاری دارد. همچنین لازم به ذکر است که سرویس و نگهداری آسانسور صنعتی باید توسط کارشناسان مجربو با استفاده از تجهیزات متناسب انجام شود.

سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور های صنعتی

سرویس و نگهداری آسانسور در تهران

همانطور که پیش‌تر گفتیم آسانسورها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل حمل‌ونقل در ساختمان‌ها، نیاز به سرویس و نگهداری دارند تا بدون خطرات و مشکلات عمل کنند. شرکت خدمات آسانسور تکنوناطا با تجربه بیش از 40 سال در زمینه سرویس و نگهداری، به عنوان یکی از بهترین و قابل اعتمادترین شرکت‌های این حوزه در تهران شناخته می‌شود که با اطمینان کامل می‌توانید تعمرات آسانسور ساختمان‌تان را برعهده تکنوناطا قرار دهید.

این شرکت با استفاده از تیمی مجرب و متخصص، خدماتی را ارائه می‌دهد که شامل سرویس و تعمیر آسانسور در تهران و حومه، تعمیر، نصب و ارتقاء انواع آسانسورهای مسکونی، صنعتی و تجاری است. از جمله خدمات ارائه شده توسط شرکت خدمات آسانسور تکنوناطا می‌توان به تست و بازرسی آسانسورها، تعمیر و جایگزینی قطعات، تعویض کابل‌ها، بازسازی آسانسورهای قدیمی و ارائه گواهی استاندارد اشاره کرد.

تیم فنی این شرکت با استفاده از تجهیزات پیشرفته و ابزار دقیق، هرگونه مشکلات و خرابی‌های آسانسورها را برطرف می‌کنند و در نتیجه آسانسورها به بهترین شکل ممکن عمل می‌کنند. بنابراین، اگر شما نیز در تهران به دنبال شرکتی با تجربه و حرفه‌ای در زمینه سرویس و نگهداری آسانسورها هستید، می‌توانید با شرکت خدمات آسانسور تکنوناطا تماس بگیرید و از خدمات حرفه‌ای این شرکت استفاده کنید.

شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید