تکنوناطا
02188766739
خانهخرید پله برقیسرویس و نگهداری ماهانه پله برقی

سرویس و نگهداری ماهانه پله برقی

احتمالا در پل‌های هوایی، ایستگاه‌های مترو و یا ساختمان‌های تجاری با پله برقی روبه‌رو شده و از آن استفاده نموده‌اید. ولی شاید تاکنون به این موضوع فکر نکرده باشید پله برقی که در نهایت سلامت از آن استفاده می‌کنید، نیاز به انجام چه سرویس‌هایی دارد؟ و یا اصلا نحوه نگهداری از پله برقی چگونه است؟

پله برقی یکی از ابتکارات نظام سرمایه‌داری بود که توانست سهولت زیادی در رفت و آمد بین طبقات ببخشد. پله برقی به طور گسترده در ساختمان‌ها و اماکن عمومی استفاده می‌شود. این ابتکار همانند هر دستگاه دیگری، نیازمند سرویس و نگهداری منظم است تا عملکرد بهینه و ایمنی بالا را به ارمغان بیاورد.

سرویس و نگهداری پله برقی شامل رسیدگی دوره‌ای، عیب‌یابی، تعویض و تعمیر قطعات آسیب‌دیده پله برقی و تنظیمات فنی است. این فرآیند‌ها به منظور حفظ عمر مفید پله برقی و جلوگیری از خرابی و نقص‌های احتمالی صورت می‌گیرند.

دو تکنسین متخصص پله برقی در حال سرویس و نگهداری دوره ای

اهمیت سرویس و نگهداری پله برقی

انجام به موقع سرویس، تعمیر و نگهداری پله برقی به عنوان یک جنبه در عملکرد پله برقی، دارای اهمیت می‌باشد. در ادامه به شرح برخی از دلایل سرویس و نگهداری به موقع پله برقی خواهیم پرداخت. لاذم به ذکر است که سرویس و نگهداری پله برقی امری بسیار تخصصی می‌باشد و در صورت سرویس پله برقی توسط نیروی نابلد و بی تجربه، ممکن است خسارت‌های مالی زیادی به شما وارد شود.

سرویس دوره ای پله برقی برای ایمنی

اولین و مهم ترین دلیل نگهداری از پله برقی و انجام سرویس دوره ای، بی شک جلوگیری از هرگونه آسیب جانی به کاربران است. در صورتی که به درستی سرویس و نگهداری نشود، ممکن است خطراتی برای کاربران ایجاد کند. عدم عملکرد صحیح، خرابی قطعات می‌تواند باعث وقوع حوادث ناگوار شود و ایمنی افراد را تهدید کند. انجام منظم سرویس و نگهداری، از جمله تعویض قطعات آسیب‌دیده و تنظیمات فنی، می‌تواند از وقوع این خطرات جلوگیری کند و ایمنی را تضمین کند. شاید برایتان باور کردنی نباشد که حدود 6 ماه پیش خانمی به دلیل خرابی پله برقی جان خود را از دست داد! به همین علت به هیچ عنوان نباید سرویس دوره ای پله برقی نادیده گرفته شود.

سرویس و نگهداری پله برقی در زمان خرابی

نگهداری و سرویس به موقع پله برقی به جهت افزایش عمر مفید

سرویس و نگهداری به موقع، به حفظ عمر مفید پله برقی کمک می‌کند. با توجه به تعداد بالای استفاده‌ها و شرایط محیطی ممکن است قطعات و سیستم‌های پله برقی تحت تأثیر فرسایش و آسیب قرار گیرند. با انجام تعمیرات منظم و تعویض قطعات، عمر مفید پله برقی افزایش یافته و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات بزرگتر را در آینده کاهش می‌دهد.

افزایش بهره‌وری پله برقی با سرویس صحیح

پله برقی که به صورت صحیح سرویس و نگهداری شود، عملکرد بهتری ارائه می‌دهد. عیب‌یابی منظم می‌تواند مشکلات ریز و درشت را شناسایی و رفع کند. در نتیجه، عملکرد پله برقی بهبود می‌یابد و تأثیر مثبتی بر بهره‌وری پله برقی خواهد داشت.

سرویس و نگهداری دوره ای پله برقی

جلب رضایت کاربران با سرویس دوره ای پله برقی

کاربران پله برقی، انتظار دارند که از یک سیستم قابل اعتماد و بی‌نقص استفاده کنند. با انجام سرویس و نگهداری منظم، می‌توان از راضی بودن کاربران و جلب اعتماد آن‌ها به عملکرد پله برقی اطمینان حاصل کرد.

بنابراین، سرویس و نگهداری پله برقی اهمیت فراوانی دارد و باعث می‌شود ایمنی افزایش یابد، عمر مفید بهبود یابد، بهره‌وری افزایش یابد و رضایت کاربران به دست آید. به همین دلیل، توجه به این جنبه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

نیروی شرکت تکنوناطا در حال تمیز کردن پله برقی در مرحله سرویس و نگهداری

هر چند وقت یکبار باید پله برقی را سرویس کرد؟

تعیین زمان دقیق سرویس پله برقی کار ساده ایی نیست و نیاز به بررسی چند عامل مختلف از جمله نوع و سن پله برقی، شرایط کاربری، میزان استفاده و آب و هوای محیط دارد.

علاوه بر این، توصیه‌ها و دستورالعمل‌های تولیدکنندگان پله برقی نیز باید مد نظر قرار گیرد. به طور کلی، می‌توان گفت که پله برقی باید به صورت دوره‌ای و منظم سرویس و نگهداری شود.

اگر طبق نظر شرکت متخصص پله برقی و تکنسین‌های مجرب بخواهیم زمانی برای نگهداری و سرویس دوره ای پله برقی مدنظر بگیریم، باید بگوییم که بهتر است ماهی یکبار سرویس دوره ای انجام شود. در این سرویس مواردی از جمله بررسی وضعیت عمومی پله برقی، بررسی کارکرد قطعات، اطمینان از سطح صافی پله‌ها، حاشیه‌ها و اطمینان از ایمن بودن پله برقی بررسی شود.

دو نیروی جوان در حال سرویس و تعمیر دوره ای پله برقی

سرویس دوره ایی پله برقی شامل چه فعالیت‌هایی می‌باشد؟

سرویس دوره‌ای پله برقی شامل فعالیت‌های متعددی است که به حفظ عملکرد بهینه و ایمنی پله برقی کمک می‌کند. تکنوناطا چک لیست سرویس ماهیانه آسانسور زیر را برای شما آماده کرده است تا شما بتوانید به درستی شرکت سرویس پله برقی خود را انتخاب کرده و عملکرد تکنسین شرکت را به شکل دقیق بررسی کنید. همچنین می توانید این چک لیست کامل را با چک لیست شرکت پله برقی تکنوناطا مدنظر خود مقایسه کنید تا موارد از قلم افتاده را در آن ذکر نمایید. چک لیست سرویس و نگهداری پله برقی عبارت است از:

  1. بررسی عمومی: در این مرحله، پله برقی کاملاً از تمام جهت بررسی و تست می‌شود.
  2. عیب‌یابی: بعد از بررسی عمومی و تست، پله برقی توسط تکنسین عیب یابی می‌شود.
  3. تنظیم و تعمیر: در صورت لزوم، تنظیمات فنی مانند تنش زنجیر و تعمیرات کوچک انجام می‌شود.
  4. تعویض قطعات: در صورت لزوم، قطعاتی که آسیب دیده یا فرسوده شده‌اند مانند روانکارها، زنجیر و... تعویض می‌شوند.
  5. آزمایش و تست: در پایان سرویس، آزمایش‌ها و تست‌های لازم برای اطمینان از عملکرد صحیح و ایمنی پله برقی انجام می‌شود.

هانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، اجرای منظم سرویس دوره‌ای پله برقی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا به حفظ عملکرد بهینه و کاهش خطرات ناشی از عدم صحت پله برقی کمک می‌کند.

نیروی شرکت تکنوناطا در حال سرویس ماهیانه پله برقی

بهترین شرکت سرویس دوره ای پله برقی در تهران

تکنوناطا، به عنوان یکی از برترین شرکت‌های سرویس پله برقی در تهران، شهرت خود را در این صنعت به دلیل کیفیت بالا و تجربه طولانی در ارائه خدمات، برجسته ساخته است. این شرکت با ارائه خدمات کامل و جامع در زمینه خدمات پله برقی و کسب رضایت مشتریان، جایگاه ویژه ای در این صنعت کسب کرده است.

تکنوناطا با داشتن تیمی مجرب و حرفه‌ای از مهندسان و تکنسین‌ها، تضمین می‌کند که مشتریان خود از بهترین و با کیفیت‌ترین پله‌های برقی بهره‌مند شوند. در کنار توامندی‌های شرکت، نمی توان از خدمات پس از فروش شرکت تکنوناطا گذشت. این شرکت با شما قرارداد طولانی مدت جهت نگهداری و خدمات پس از فروش می‌بسته و خیال شمارا بابت سلامت پله برقی جمع می‌کند.

سرویس و نگهداری پله برقی شامل چیست؟
سرویس و نگهداری پله برقی شامل بررسی عملکرد ترمز سرویس و ایمنی، بررسی وضعیت چرخ دنده‌های درایور از نظر سایش، تعویض قطعات فرسوده و لنت ترمز، بررسی عملکرد سنسورهای رانش بالا، سنسورهای سطح پله، سنسورهای لرزش، نمایشگرهای سرعت و کنتاکت‌های ورودی نرده می‌شود.
هر چند وقت یکبار پله‌های برقی نیاز به سرویس دارند؟
این موضوع بستگی به میزان استفاده از پله برقی دارد و معمولا بین 1 تا 3 ماه متغییر می‌باشد.
چرا سرویس به موقع پله برقی مهم است؟
سرویس و نگهداری منظم برای اطمینان از عملکرد ایمن و کارآمد پله برقی ضروری است. تعمیر و نگهداری می تواند شامل روغن کاری قطعات متحرک، بازرسی پله ها و نرده ها از نظر ساییدگی و پارگی، و آزمایش ویژگی‌های ایمنی مانند دکمه های توقف اضطراری باشد.
شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید