خانهخدمات آسانسورنصب و راه اندازی آسانسور

نصب و راه اندازی آسانسور

پس از طراحی آسانسور و خرید آسانسور و انتخاب اجزا آسانسور، به مرحله نصب و راه اندازی آسانسور خواهیم رسید که بسیار حائز اهمیت بوده و باید زیر نظر متخصص و نصاب آسانسور انجام شود. اما مراحل نصب آسانسور چیست؟هزینه نصب آسانسور برای هر طبقه چقدر خواهد بود؟ برای دریافت پاسخ به تمام این سوالات با تکنوناطا همراه باشید.

نصب آسانسور در تکنوناطا

نصب و راه اندازی آسانسور یکی از مسائل مهم در ساختمان سازی است که نیازمند برنامه ریزی دقیق، پیشگیری از حوادث و رعایت اصول ایمنی است. هنگام عملی کردن مراحل نصب آسانسور از صفر تا صد در داخل خانه، فرض بر این است که چاه آسانسور، موتورخانه و دهانه‌های سازه‌ای برای درب آسانسور، در حین ساخت آماده شده باشد. این مرحله با نصب راهنماهای حرکتی شروع می‌شود.

این راهنماها میله‌هایی هستند که کابین آسانسور یا وزنه تعادل روی آن حرکت می‌کنند. همچنین آماده سازی چاه آسانسور هیدرولیک انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید که مراحل نصب آسانسور صفر تا صد را به متخصصین مجرب بسپارید تا بتوانید خدمات پس از نصب را نیز دریافت کرده و از ایمنی نصب آسانسور خود اطمینان داشته باشید.در انتهای این صفحه صفر تا صد مراحل نصب آسانسور را برای شما توضیح خواهیم داد.

نصب تخصصی آسانسور توسط نیروی مجرب تکنوناطا

هزینه نصب آسانسور

قیمت نصب آسانسور با بهترین کیفیت به عوامل مختلفی نظیر موارد زیر وابسته است:

 • برند
 • مدل و سایز دستگاه
 • محل نصب
 • ظرفیت باربری
 • طول مسیر
 • تعداد طبقات

علاوه‌بر آن در بعضی از قراردادهای شرکتی نصب آسانسور، میزان هزینه‌های سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور نیز در نظر گرفته می‌شود. ساختمان ها و اندازه هر آسانسور برای نصب آسانسورها و بالابر ها متفاوت است.

حداقل ساختمان با توجه به تعداد طبقات برای نصب آسانسور طبق استاندارهای تعریف شده 4 طبقه است که به معنای 5 ایستگاه می باشد. برای راه اندازی و نصب آسانسور در چنین ساختمانی با این تعداد طبقه مبلغی حداقل 90 میلیون تومان باید در نظر گرفت. تعداد طبقات آسانسور یکی از المان هایی است که در قیمت انواع آسانسور و بالابر تاثیر گذار خواهد بود؛ بعنوان مثال هزینه آسانسور 4 طبقه کمتر از آسانسور 6 طبقه خواهد بود.

در نهایت، هزینه نصب آسانسور در شرکت‌های مختلف باتوجه به خدمات شرکت مدنظر متغیر خواهد بود برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هزینه نصب و راه اندازی آسانسور میتوانید با تکنوناطا تماس بگیرید.

فرم زیر مربوط به درخواست نصب آسانسور و راه اندازی آسانسور می‌باشد. با پر کردن اطلاعات و کلیک روی گزینه ارسال، در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شده و تمامی اطلاعات لازم جهت نصب و راه اندازی آسانسور، از جمله قیمت آن به شما داده می‌شود.

فرم درخواست نصب و راه اندازی آسانسور

ارسال

نرخنامه نصب آسانسور 1403

نصب آسانسور با توجه به برند آسانسور و همچنین تعداد طبقات و نوع آسانسور می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی نرخ و قیمت نصب آسانسور در سال 1402 از 15 ملیون تومان آغاز شده و تا مبالغ بالاتر ادامه پیدا می‌کند. برای بررسی قیمت دقیق باید نصابان و کارشناسان مربوطه از محل نصب و همچنین آسانسور شما بازدید نمایند تا بتوانند بطور دقیق تری قیمت نصب و راه اندازی آسانسور را برآورد کنند.

مدت زمان نصب آسانسور

نصب آسانسور چقدر زمان میبرد؟

مدت زمان نصب آسانسور با توجه به اندازه و یا تعداد طبقات شما بسیار متفاوت است، اما برای یک ساختمان حداقلی (4 طبقه) برای نصب آسانسور زمانی حدود 1 هفته نصب و راه اندازی آسانسور زمان بر می باشد و همچنین طراحی آن نیز حدود 6 تا 14 روز کاری زمان می برد که روی هم می توان گفت 0 تا 100 ساخت و راه اندازی حداکثر 21 روز کاری زمان شما و تیم آسانسور سازی را خواهد گرفت.

نصب آسانسور و بالابر

آسانسور ها و بالابر هم کمی باهم متفاوت هستند و آن هم از نظر ظاهر و کارایی، بالابر هم در مراکز صنعتی و یا رستوران ها نصب و راه اندازی می شوند آسانسور ها بیشتر در منازل و ساختمان ها اما هردوی آن ها برای جابجایی افراد و یا اشیا به صورت عمودی مورد استفاده قرار می گیرند.

برای نصب آسانسور و بالابر نیاز به تخصص حرفه ای می باشد چرا که در صورت هرگونه اشتباه در زمینه نصب می تواند جان افرادی را به خطر بی اندازد. برای نصب و یا راه اندازی و سفارش هرگونه بالابر و آسانسور می توانید با شرکت تکنوناطا تماس حاصل نمایید.

مراحل نصب حرفه‌ای آسانسورهای ساختمانی

نصب آسانسور بدون دردسر از ابتدا تا انتها

وظیفه ما آسان کردن کار شماست. ما مطمئن می‌شویم که همه چیز برای یک فرآیند نصب آسانسور بدون مشکل و بدون دردسر فراهم است تا پروژه شما طبق برنامه و بودجه، بدون هیچ غافلگیری انجام شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تکسنین‌های ما با مراجعه به ساختمان‌های مختلف و بازرسی آسانسورهای آنها متوجه موضوعی جالبی شده اند. تنها دلیل خرابی‌های پی در پی آسانسور و مشکلات عجیبی که پیش می‌آید، عدم نصب صحیح آسانسور در ابتدا می‌باشد. نصب و راه اندازی آسانسور یکی از حیاتی ترین قسمت‌ها در افتتاح ساختمان است.

نصب آسانسور در تهران

نصب انواع آسانسور به دلیل اهمیت و ضرورت این دستگاه در ساختمان‌ها، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تهران با جمعیت بالا و تعداد بیشماری از ساختمان‌های بلند مرتبه، یکی شهرهای پرکاربرد در استفاده از آسانسور می‌باشد. شرکت تکنوناطا با تجربه و دانش کافی در زمینه نصب و راه‌اندازی آسانسور در تهران، به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در این حوزه شناخته شده است. اگر شما هم در نظر دارید آسانسوری در ساختمان خود نصب کنید، با تماس با شرکت تکنوناطا، می‌توانید از تجربه و دانش این شرکت بهره‌مند شوید و از نصب بهترین و با کیفیت‌ترین آسانسور برای ساختمان خود لذت ببرید.

آسانسور های نصب شده در تهران را میتوانید از قسمت پروژه های نصب آسانسور در تهران با تکنوناطا مشاهده نمایید.

نصب انواع آسانسور

آسانسورها به دو شکل هیدرولیک و کششی به بازار عرضه می شوند. عده ای به اشتباه فکر می کنند که نصب این دو آسانسور یا مثلا مراحل نصب آسانسور هیدرولیک تفاوت زیادی با مراحل نصب آسانسور کششی دارد. اما باید بدانید که کلیت در نصب آسانسور هیدرولیک و کششی یکسان است اما از آنجا که ساختار این دو آسانسور متفاوت است، تغییرات جزئی در نصبشان وجود دارد. در نهایت لازم به ذکر است که شرکت تکنوناطا قادر به نصب انواع آسانسورها با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد.

ارائه خدمات پس از فروش نصب و راه اندازی آسانسور

نکات مهم قبل از نصب و راه اندازی آسانسور

شرکت‌های زیادی برای نصب آسانسور در تهران وجود دارند. اما این اعتمادی نیست که بتوان به همه شرکت‌ها کرد! برای هر انتخابی باید به جستجو پرداخت و شرکت مد نظر را مطابق با استاندارهای سندیکای آسانسور سنجید. معیار سنجش هر چیزی شرایط و قوانین حاکم بر آن است؛ نصب و راه اندازی آسانسور نیز سخت ترین استانداردها را دارد. شرکت‌های ایمن آسانسور مطابق با الزامات ایمنی و استاندارد آسانسور در هر کشور عمل می‌کنند تا جان انسان‌ها در خطر نیفتد. بنابراین همواره حق شماست که از شرکت‌های سازنده آسانسور سوالات زیر را بپرسید.

 • مشخصات استاندارد آسانسور چیست؟
 • آیا شرکت نصاب آسانسور لیست مشخصات استاندارد آسانسور را رعایت می‌کند؟
 • قرارداد شما بر چه اساسی تنظیم شده است؟
 • اطلاعات کامل مشخصات آسانسور را از شرکت آسانسور بخواهید.
 • نوع موتور، قدرت اسب بخار، مشخصات، کشور سازنده و گواهینامه‌ها را بررسی کنید
 • آیا مصالح به کار رفته در ساخت دیوارها، کف و سقف کابین آسانسور مقاوم هستند.
 • بندهای کامل قرارداد را مرور کنید.

نمونه قرارداد نصب آسانسور

قرارداد نصب آسانسور شرکت تکنوناطا دارای 8 ماده است که عبارت اند از : موضوع قرارداد، مدت قرارداد، مبلغ قرارداد، نحوه پرداخت، تعهدات پیمانکار، تعهدات کارفرما، گارانتی و حل اختلاف. هر دوطرف قرارداد پس از امضای آن می‌بایست به تمام این موارد پایبند باشند. در ادامه فرم خام قرارداد نصب آسانسور (نمونه قرارداد نصب و راه اندازی آسانسور) تکنوناطا برای شما آورده شده است.

دانلود فرم قرار داد نصب

با کلیک بر روی باکس میتوانید فرم را دانلود نمایید.

ارائه خدمات پس از فروش

پشتیبانی مهمترین قسمت فروش هر کالا یا خدمات پس از فروش آن است. اینجا همان نقطه‌ای است که شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. شرکت تولید کننده آسانسور باید خدمات پس از فروش مناسبی از جمله تعمیر دوره‌ای آسانسور، ارائه قطعات یدکی، آموزش به کاربران در مورد استفاده صحیح از آسانسور و همچنین ارائه خدمات فوری در صورت بروز خرابی را به مشتریان خود ارائه دهد....

در کل، نصب و راه اندازی آسانسور یک فرآیند پیچیده و حساس است که نیازمند تخصص و دانش فنی است. انتخاب شرکتی با تجربه و دارای مجوزهای لازم برای نصب و راه اندازی آسانسور مانند گواهی نامه رسمی سیستم رضایت مندی مشتری بسیار مهم است. همچنین رعایت اصول ایمنی در همه مراحل نصب و راه اندازی آسانسور بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت بیشتری انجام شود.

تضمین کیفیت و نگهداری آسانسور

قبل از تحویل آسانسور جدید، ما تمام اقدامات لازم را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما یک آسانسور با کیفیت بالا را تحویل می‌گیرید که از همان روز اول همانطور که تضمین داده بودیم اجرا شده است. این موضوع شامل تست کیفیت سواری تک تک آسانسورهایی است که نصب می کنیم قبل از تحویل آن و ارائه گزارشی با جزییات به مدیران شرکت است.

هنگامی که صحبت از نگهداری آسانسور در درازمدت به میان می آید، آسانسورهای تکنوناطا با سرویس های متصل 24/7 Technonata ارائه می شوند. یعنی 7 روز هفته به طور 24 ساعت از آسانسور شما نگهداری می شود.

هر پروژه و هر ساختمان متفاوت است، بنابراین هیچ رویکرد یکسانی برای نگهداری وجود ندارد. هنگامی که تکنوناطا را به عنوان شریک تعمیر و نگهداری خود انتخاب می کنید، از یک برنامه تعمیر و نگهداری مناسب برای تک تک تجهیزات ساختمان خود بهره مند خواهید شد.

تست آسانسور نصب شده توسط نیروی مجرب و دستگاه هوشمند

انتخاب بهترین شرکت خدمات نصب آسانسور

دنیای آسانسور پر از انتخاب است از تنوع و سرعت و خدمات دیگر گرفته تا انتخاب شرکت و جنس بدنه و غیره. به همین جهت بسیاری از افراد نمی‌دانند از خدمات کدام شرکت نصب و راه اندازی آسانسور باید استفاده کنند. به همین جهت بسیاری از مواقع افراد با مشکلات زیادی رو برور می‌شوند و ممکن است بعد از خریداری با مواردی از جمله از عدم داشتن گارانتی و یا پیدا نشدن قطعاتی که خراب شده است و ... روبه‌رو شوند.

وقتی نوبت به یافتن بهترین پیمانکار آسانسور و انتخاب بهترین شرکت آسانسور سازی در تهران و کرج می‌رسد، انتخاب در میان دریای رقابت در ایران و یا محصوصلات چینی و یا حتی کشور‌های دیگر بیداد می‌کند. از کدام شرکت آسانسور خود خدمات دریافت کنم؟ و یا خدمات پیشرفته آسانسور کدام شرکت آسانسور بهتر است؟ تفاوت برجسته بین شرکت آسانسور سازی تکنوناطا و سایر ارائه دهندگان خدمات در توانایی‌های این شرکت برای نصب آسانسور با کیفیت بالا با توجه به نیاز شما می‌باشد.

شرکت تکنوناطا با انجام پروژه‌هایی نظیر:

 • طراحی و نصب 5 دستگاه آسانسور در مجتمع تجاری عقیق امام زاده حسن
 • طراحی و نصب 4 دستگاه آسانسور و پله برقی مجتمع تجاری مالمون
 • طراحی و نصب 4 دستگاه آسانسور مرکز خرید وارکانا

و... همچنین باداشتن مجوزهایی همچون عضو رسمی سندیکای آسانسور و پله برقی از سال 1378 از دیگر شرکت‌ها متمایز می‌باشد. نصب آسانسور از راه پله، نصب آسانسور در نمای ساختمان و نصب آسانسور در چشم پله ازجمله تخصص های شرکت تکنوناطا بشمار می رود. با مراجعه به بخش پروژه های تکنوناطا میتوانید نمونه نصب آسانسور تهران را بطور کامل مشاهده کنید.

تقدیر از آقای نادر الهی عضو محترم کارگروه ساماندهی نصابان
لوح تقدیر از مدیر شرکت آسانسور و پله برقی تکنوناطا
تقدیرنامه تشکر از جناب الهی، مدیر شرکت تکنوناطا

نصب آسانسور سفارشی با کلاس جهانی

شرکت تکنوناطا به دلیل توانایی منحصر به فرد در همکاری با معماران، طراحان و تیم‌های مدیریتی حرفه‌ای و داشتن چشم اندازی خاص با یک برنامه کاربردی و تجهیزات هوشمند، در مقایسه با سایر شرکت‌ها متمایز است. به همین جهت توانسته در این صنعت پر رقابت سالها در رتبه‌ی 1 قرار بگیرد. به عنوان یک شرکت آسانسور واقعا مستقل، خدمات برتری در حوزه‌های مختلف آسانسور سازی، پله برقی،‌ هوم لیفت (آسانسور خانگی) و.. ارائه می‌دهد.

سالانه 54 درصد از حوادث آسانسور به علت عدم رعایت ایمنی در نصب می‌باشد. همچنین جان عده‌ای از هم وطنان به علت نصب اشتباه آسانسور به خطر می‌افتد. نصب آسانسور فرآیندی بسیار تخصصی است و شرکت نصاب آسانسور باید با دقت بالا نسبت به انجام اینکار بپردازد. شرکت تکنوناطا با سابقه‌ای درخشان توانسته با نصب آسانسور در کلاس جهانی، قیمت مناسب و بهترین کیفیت، توانسته است همکاری های زیادی با معماران و مهندسان ساختمان سازی داشته باشد.

تخصص مهندسین و مهارت نخبگان شرکت آسانسور تکنوناطا، به این شرکت امکان می‌دهد که مطابق با نیازهای مشتریان خود کار کرده و دیدگاه آنها را به یک راه حل حمل و نقل عمودی تبدیل کند.

اگر پروژه آسانسور سازی با توجه به نیاز خاص و استانداردهای روز دارید و می‌خواهید یک پیشنهاد قیمت داشته باشید یا سوالات بیشتری دارید، لطفا با مشاورین شرکت آسانسور سازی تکنوناطا به شماره 02188766739 تماس حاصل نمایید.

باتوجه به افزایش صنعت ساختمان سازی در سطح کلانشهر ها، رفت و آمد افراد میان طبقات با استفاده از آسانسور امکان پذیر و تسهیل شده است. نصب آسانسور نه تنها در سازه های مسکونی، بلکه در ساختمان های تجاری و اداری نیز ازجمله موارد ضروری بشمار میرود.

بطور کلی آسانسور به جزئی جدا ناپذیر از صنعت ساختمان سازی تبدیل شده که نصب اصولی و صحیح آن یکی از المان های قابل توجه بشمار میرود چراکه ایمنی مستقیمی با امنیت کاربران دارد.

آمادگی ساختمان قبل از نصب آسانسور

برای اطمینان از اینکه همه چیزهایی که نیاز داریم در جای خود قرار دارند؛ قبل از شروع نصب آسانسور، می‌توانیم وضعیت آمادگی ساختمان را نظارت و گزارش کنیم. این مورد شامل بررسی وضعیت موارد حیاتی زیر است:

وضعیت چاه آسانسور

چاهک باید تمیز، خشک و عاری از زباله باشد.

حفاظ ورودی ها

تمامی ورودی های شفت با حفاظت تمام قد (تامین شده توسط تکنوناطا) برای جلوگیری از سقوط پرسنل محافظت می شوند.

نقاط بالابر

تیرهای بالابر و مجاری تهویه باید همانطور که در نقشه های ساختمان مشخص شده است وجود داشته باشند تا از تاخیرهای پرهزینه در فرآیند نصب آسانسور ساختمان جلوگیری شود.

منبع تغذیه

یک منبع تغذیه 3 فاز برای آسانسور باید نصب شود.

ذخیره سازی مصالح

یک فضای ذخیره سازی تمیز و خشک به مساحت 50 متر مربع باید در طبقه همکف ساختمان، نزدیک به شفت و با دسترسی راحت در نظر گرفته شود.

نصب آسانسور

در زمان نصب آسانسور یکی از المان هایی که باید به آن توجه شود، نصب آسانسور بصورت حرفه ای و زیر نظر متخصصین باتجربه در این زمینه است. البته نکته حائز اهمیتی در نصب آسانسور وجود دارد آن هم انواع آسانسور است چراکه ممکن است مراحل نصب آسانسور در هر یک از انواع آسانسور متفاوت باشد. ازجمله برخی از انواع آسانسور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسانسور کششی گیربکس
 • آسانسور کششی گیرلس
 • آسانسور هیدرولیک
 • آسانسور بیمارستانی
 • آسانسور ویلچر بر
 • آسانسور پله رو

نصاب آسانسور و بهترین شرکت نصب آسانسور

نصب آسانسور یک فرایند پیچیده است که نیاز به تخصص و دانش فنی دارد. برای نصب آسانسور، باید مراحل مختلفی را طی کرد که شامل نصب موتور، شاسی موتور، کابین آسانسور، و قطعات مکانیکی و الکتریکی است. هر یک از این مراحل دارای اهمیت ویژه‌ای است و باید با مقررات و استانداردهای مربوطه مانند استاندارد برق، استاندارد ساختمان و استاندارد آسانسور سازگاری داشته باشید.

برای انتخاب بهترین شرکت نصب آسانسور، باید یکسری نکات را در نظر بگیرید. رزومه قابل قبول و سابقه بالا یکی از ویژگیهای اصلی است که باید بررسی کنید. دریافت مجوزهای لازم و استفاده از تجهیزات و قطعات باکیفیت از دیگر ویژگیهای مهم هستند. شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، باید دارای سابقه درخشانی در تولید، نصب، راه اندازی و سرویس و تعمیرات انواع آسانسورها باشند.نصب آسانسور یک فرایند پیچیده است که نیاز به تخصص و دانش فنی دارد. برای نصب آسانسور، باید مراحل مختلفی را طی کرد که شامل نصب موتور، شاسی موتور، کابین آسانسور، و قطعات مکانیکی و الکتریکی است. هر یک از این مراحل دارای اهمیت ویژه‌ای است و باید با مقررات و استانداردهای مربوطه مانند استاندارد برق، استاندارد ساختمان و استاندارد آسانسور سازگاری داشته باشید.

برای انتخاب بهترین شرکت نصب آسانسور، باید یکسری نکات را در نظر بگیرید. رزومه قابل قبول و سابقه بالا یکی از ویژگیهای اصلی است که باید بررسی کنید. دریافت مجوزهای لازم و استفاده از تجهیزات و قطعات باکیفیت از دیگر ویژگیهای مهم هستند. شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، باید دارای سابقه درخشانی در تولید، نصب، راه اندازی و سرویس و تعمیرات انواع آسانسورها باشند.

مراحل نصب آسانسور

نصب آسانسور اگر بطور اصولی و تخصصی انجام شود، مراحل تخصصی و مشخصی دارد که به شرح زیر است.-

 • بررسی فضای کافی برای نصب آسانسور
 • نصب موتورخانه آسانسور
 • نصب ریل آسانسور
 • نصب درب آسانسور
 • نصب مکانیکی آسانسور
 • نصب الکتریکی آسانسور
 • دریافت گواهی استاندارد آسانسور

فضای کافی نصب آسانسور

اولین قدم برای نصب آسانسور، بررسی فضای کافی برای نصب میباشد؛ البته در اکثر ساختمان های نوساز فضای کافی برای نصب آسانسور در نظر گرفته میشود، اما برای نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی ممکن است فضای مناسبی وجود نداشته باشد که در هر دو مورد بهتر است از مهندسان و نصاب های خبره آسانسور مشورت بگیرید و قبل از اقدام برای نصب و راه اندازی آسانسور ابتدا از وجود فضای مناسب نصب اطمینان حاصل کنید.

بررسی فضای مناسب ازجمله مراحل اولیه و مهمی است که بر عهده متخصصین میباشد. ممکن است برای شما سوال پیش بیایید که بهترین مکان برای نصب آسانسور کدام قسمت ساختمان است؟

میتوان گفت انتهای راهرو و درست در نزدیکی راه پله ها بهترین گزینه برای نصب آسانسور در ساختمان است.

نصب تراول کابل آسانسور

نصب تراول کابل آسانسور به عنوان آخرین مرحله در نصب آسانسور انجام می‌شود. در این مرحله، بست‌های جهت نگهداری کابل در وسط چاه زیر کابین و بالای کابین نصب می‌شوند. این بست‌ها دو عملکرد اصلی دارند: اول، نیروی وزن اضافه به کابین را کاهش می‌دهند و دوم، سرعت عملکرد آسانسور را افزایش می‌دهند. نصب کابل تراول به این منظور است که اطمینان حاصل شود کابل در طول عمر آسانسور به خوبی کار می‌کند و از آسیب دیدگی جلوگیری می‌کند.

نصب تراول کابل آسانسور یکی از مراحل نصب آسانسور است

نصب ریل آسانسور

آهن کشی یا نصب ریل یکی دیگر از مراحل اصلی نصب آسانسور است. آهن کشی و نصب ریل آسانسور ازجمله مراحل زیرساخت آسانسور بشمار میرود که باید تخصصی صورت گیرد تا در آینده کابین آسانسور تثبیت داشته و دچار لرزش نشود. این مرحله تاثیر مستقیمی در تحمل وزن آسانسور و ظرفیت آن دارد چراکه در زمان آهن کشی باتوجه به ظرفیت آسانسور، چهار الی شش ستون برای هر آسانسور تعبیه میشود. ازجمله مراحل بعدی آهن کشی آسانسور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شاقول کاری
 • تعیین صفحه پیلوت
 • تعیین خط تراز
 • کلاف بندی

نصب درب آسانسور

بسیاری از افراد تصور میکنند، نصب درب آخرین مرحله از نصب و راه اندازی آسانسور میباشد؛ اما ایجاد فضای مناسب برای نصب درب آسانسور درست بعد از مرحله آهن کشی انجام میشود. نصب درب آسانسور یکی دیگر از المان های موثر در افزایش ایمنی کاربران بشمار میرود و انواع درب آسانسور به دو دسته درب کابین و درب طبقات تقسیم میشوند.

اما چه چیزی در نصب درب آسانسور حائز اهمیت است؟

نکته اصلی در نصب درب، نصب آن بصورت تراز میباشد، که مرحله شاقول کاری تاثیر مستقیمی در تراز بودن درب آسانسور دارد. در صورت عدم توجه به این موضوع، ممکن است پس از مدتی درب آسانسور به دشوار باز و بسته شود.

نصب مکانیکی آسانسور

نصب قطعات مکانیکی آسانسور ازجمله مراحل حائز اهمیت در نصب آسانسور است، که موارد بسیاری ازجمله نصب موتور و کابین آسانسور را شامل میشود. علاوه بر آن قطعات تخصصی تر ازجمله، هرزگرد، پاراشوت وشاسی موتور نیز در این مرحله نصب میشوند.

نصب الکتریکی آسانسور

نصب الکتریکی آسانسور ازجمله مراحلی است که خود به چند مرحله تقسیم میشود و شامل موارد زیر است:

 • نصب تابلو فرمان
 • نصب تابلو سه فاز
 • نصب تراول کابل
 • نصب تجهیزات الکتریکی

نصب تابلو فرمان آسانسور

برق کشی یا نصب الکتریکی آسانسور همانطور که از نامش پیدا است، مربوط به تجهیزات و سیستم برق رسانی ساختمان میباشد؛ یکی از اصلی ترین مراحل در برق کشی آسانسور، نصب تابلو فرمان است. تابلو فرمان همان قطعه ای است که موقعیت کابین آسانسور را از سنسورها دریافت کرده و سبب حرکت و یا توقف آسانسور در هر طبقه میشود. نوع تابلو فرمان ارتباط مستقیمی با موتور خانه دارد، چراکه دو نوع تابلو فرمان تک سرعت و دو سرعت داریم که استفاده از هر کدام متناسب با نوع موتور خانه میباشد. ازجمله وظایف تابلو فرمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل سرعت کابین آسانسور
 • کنترل ترمز و توقف در طبقات
 • کنترل درب کابین آسانسور

دریافت استاندارد آسانسور

در نهایت آخرین مرحله در نصب آسانسور، دریافت گواهی استاندارد میباشد و از آنجایی که ممکن است این مرحله برای اشخاص دردسر ساز باشد، اخذ استاندارد آسانسور را به شرکت های مربوطه میسپارند.

نصب آسانسور چه قدر زمان می‌برد؟
نمی‌توان زمان دقیقی برای نصب همه‌ی آسانسورها در نظر گرفت اما با توجه به عوامل مختلف و سختی پروژه ممکن است بین یک هفته یا چند ماه متغییر باشد.
قیمت نصب آسانسور از طراحی آن مجزا می‌باشد؟
بله قیمت طراحی و نصب آسانسور جدا است و برای اطلاع قیمت از هر کدام با کارشناسان فنی در وب سایت تماس حاصل نمایید.
چه مواردی در هنگام نصب آسانسور مهم است؟
مواردی همچون ایمنی آسانسور، ظرفیت، طرح و مدل آسانسور، نوع محیط، حداکثر ظرفیت، کیفیت و فناوری هوشمند به کار رفته در آسانسور.
شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید