خانهآسانسور شیشه ای یا پانوراما

آسانسور شیشه ای یا پانوراما

آسانسور شیشه ای چیست؟

آسانسور شیشه ای یا پانواما (Panoramic elevator)، نوعی آسانسور است که به کمک دیوارهای شیشه ای، به مسافران امکان می‌دهد تا در طول سفر خود از چشم اندازهای بیرونی لذت ببرند. این تجربه بی‌نظیر احساسی نوین را در مسافران ایجاد می‌کند و آنها را در معرض دیدن دنیای خارج از آسانسور قرار می‌دهد. همچنین آسانسورهای شیشه‌ای به آسانسورهایی گفته میشود که یک، چند و یا کلیه دیواره‌های کابین و چاه آن از جنس شیشه بوده که برای افراد حاضر در کابین قابلیت دیدن نمای بیرون را ایجاد مینماید.

آسانسورهای شیشه ای به هر دو صورت سیستم کششی و هیدرولیک، بسته به مکان و شرایط موجود قابل طراحی و نصب می‌باشند. با توجه به تجربه و نتایج حاصل شده، می‌توان گفت که استفاده از آسانسورهای شیشه ای یا پانواما می‌تواند یک گزینه جذاب برای کاربران باشد. این نوع آسانسورها می‌توانند به ساختمان ها جلوه‌ای ویژه بدهند. یکی از بارز ترین طراحی آسانسور شیشه را میتوانید در مراکز تجاری و اداری مشاهده کنید. آسانسور شیشه ای برج میلاد نیز میتواند یکی از مثال های آسانسور شیشه ای در تهران باشد.

آسانسور شیشه ای

انواع آسانسور شیشه ای

آسانسور های شیشه ای بطور کلی در دو نوع اصلی دسته بندی میشوند:

  • آسانسوری شیشه ای کششی
  • آسانسور شیشه ای هیدرولیکی

در ادامه به توضیح مختصر از انواع آسانسور شیشه ای پرداخته ایم.

آسانسور شیشه ای کششی

برخلاف آسانسور شیشه ای هیدرولیک که برای ساختمان هایی با ارتفاع زیاد مناسب نمیباشند، آسانسور شیشه ای کششی مناسب برای نصب در ارتفاع بالا هستند. کابین شیشه ای این آسانسور سبب شده تا تجهیزات مکانیکی داخل آسانسور نیز قابل شهود باشند.

آسانسور شیشه ای هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک شیشه ای یکی از انواع آسانسور های شیشه ای است که مزایا و معایبی را به همراه دارد. از آسانسور شیشه ای هیدرولیک نمیتوان در ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند استفاده کرد. این نوع آسانسور ها برخلاف دیگر انواع آسانسور شیشه ای، بدون نیاز به سیم بکسل عمل کرده و دیگر نیازی به وزنه نمیباشد. علاوه بر آن، مانند دیگر انواع آسانسور شیشه ای نما و جلوه زیبایی را برای محیط بوجود خواهد آورد.

طراحی و اجرای حرفه‌ای آسانسور شیشه ای یا پانوراما

تکنوناطا تلاش می‌کند تا با استفاده از مواد با کیفیت و مقاوم و به کارگیری استانداردهای ایمنی، از امنیت مسافران مطمئن شود. همچنین، طراحی هوشمندانه و مدرن این شرکت، زیبایی منحصر به فردی به ساختمان شما می‌دهد. اگر به دنبال طراحی آسانسور شیشه با قیمت مناسب و همچنین کیفیت بالا هستید می توانید با شرکت تکنوناطا تماس حاص نمایید.

با انتخاب تکنوناطا برای طراحی و اجرای آسانسور شیشه ای، خیال شما بابت خدمات پس از فروش نیز راحت خواهد بود. شما پس از خرید آسانسور با خیال راحت می‌توانید از آن لذت ببرید و از خدمات با کیفیت و تضمین شده شرکت بهره‌مند شوید.

طراحی آسانسور شیشه ای

طراحی کابین آسانسور پانوراما

کابین آسانسور شیشه ای کاملا قابل شخصی سازی در ابعاد و اشکال مختلف می‌باشد. عموما اشکال مربع، مستطیل و دایره را برای آسانسور شیشه ای انتخاب می‌کنند که آسانسور شیشه ای گرد از محبوب ترین نوع آسانسور شیشه ای است؛ اما بطور کلی بر اساس نیاز و سلیقه شخصی می‌تواند به شکل بیضی هم ساخته شود. البته قیمت آسانسور شیشه ای گرد، با انواع دیگر آسانسور ها متفاوت است.برای استعلام قیمت آسانسور شیشه ای می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

نکات کلیدی طراحی آسانسور پانوراما

در طراحی آسانسورهای شیشه ای یا پانوراما، بهتر است نکات بسیاری را توجه کنیم تا بتوان از جان سرنشینان به درستی محافظت شود؛ در ادامه به شرح برخی از نکات کلیدی طراحی آسانسور شیشه ای پرداخته ایم.

ایمنی

بطور کلی اصلی ترین نکته ای که باید در زمان نصب و طراحی آسانسور به آن توجه داشت، ایمنی مسافران آسانسور میباشد. در طراحی آسانسور شیشه ای یا پانوراما نیز ایمنی مسافران در اولویت بوده و نصب سیستم های حفاظتی مانند سنسور های تشخیص حرکت و درب های ایمنی از نکات حائز اهمیت و ضروری میباشد.

مقاومت

متریال مورد استفاده در طراحی آسانسور شیشه ای باید در بالاترین کیفیت تهیه شوند، استفاده از مواد مقاوم و با کیفیت برای ساخت قاب و پنجره‌های شیشه ای ضروری است. این مواد باید تحمل فشار، وزن و نیروهای مختلف را داشته باشند و از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشند.

بهره‌وری انرژی

طراحی آسانسورهای شیشه ای یا پانوراما باید با بهره‌وری انرژی بهینه همراه باشد. تا حداقل میزان برق مورد استفاده در ساختمان را دریافت کند.

مزایا آسانسور شیشه ای

جنس شیشه آسانسور پانوراما

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، دیواره‌های آسانسور پانوراما از جنس شیشه است. شیشه بکار رفته از نوع لمینت سکوریت می‌باشد، که بعد از تایید کارشناسان استاندارد و دریافت مجوز‌های لازم در طراحی آسانسور بکار می‌رود. استحکام شیشه بکار رفته در کابین آسانسور شیشه ای باید تحمل وزن 300 نیوتونی را مطابق با استاندارد ملی آسانسور داشته باشد.

نصب آسانسور شیشه ای

آسانسور پانوراما در چه مکان هایی قابل نصب می‌باشد؟ پاسخ به این سوال راحت است. در واقع هرجایی که بتوان یک آسانسور کششی، هیدرولیک و... را نصب کرد، آسانسور پانوراما نیز قابل نصب و اجرا خواهد بود تفاوتی بین آسانسور های شیشه ای و دیگر آسانسورها نیست تنها از نظر ظاهری می توان این نوع آسانسورها را شکیل تر شناخت. آسانسور شیشه ای عموما در ساختمان‌های تجاری، مراکز تفریحی، هتل ها و... مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع هرجایی که شما بخواهید نمایی از بیرون آسانسور را در هنگام جابه جایی آسانسور مشاهده کنید، می‌توانید به سراغ آسانسور پانوراما بروید.

یکی دیگر از کاربردهای آسانسور شیشه ای، نصب آنها در پنت هاوس و یا خانه‌های دوبلکس، سوبلکس و... است، که با نام آسانسور شیشه ای خانگی نیز معرفی میشوند. معماران و مهندسان ساختمان آسانسور پانورامیک را برای افزایش زیبایی و لاکچری بودن فضا برای نصب در این ساختمان ها انتخاب می‌کنند. به آسانسورهای شیشه‌ای که در درون ساختمان نصب می‌شود آسانسور هوم لیفت نیز گفته می‌شود.

مزایای استفاده از آسانسور شیشه ای (پانوراما)

استفاده از آسانسورهای شیشه ای (پانوراما) دارای مزایا و فواید بسیاری است. از آنجا که این آسانسور به شما نمای 360 را هدیه می‌دهد، بیشتر مزایای آن به زیبایی و نمای جذاب مربوط می‌شود. در ادامه به برخی دیگر از مزایا طراحی و اجرا آسانسور شیشه ای پرداخته ایم:

  • کمک به جذب مشتری
  • انتقال نور طبیعی به آسانسور
  • شست و شوی راحت آسانسور
  • برخلاف باور مردم، ایمنی بالای آن
  • القا تجربه جابه جایی منحصر به فرد
  • مشاهده نمای زیبا در هنگام جابه جایی

محدودیت‌های استفاده از آسانسور های شیشه ای

در کنار مزایای زیادی که آسانسورهای پانوراما دارند، گاهی تعدادی محدودیت نیز گریبان افرادی که به دنبال استفاده از آن هستند را می‌گیرد. در ذیل به شرح تعدادی از این محدودیت ها خواهیم پرداخت.

هزینه زیاد آن

اولین محدودیتی که گاهی کاربران با آن مواجه می‌شوند، هزینه ساخت و نصب آسانسورهای پانوراما می‌باشد. این آسانسور ها به علت استفاده از شیشه های بزرگ و نشکن، گران تر از آسانسورهای معمولی هستند.

عدم فضای زیاد آسانسورهای پانورما

محدودیت دیگری که ممکن است وجود داشته باشد، نبود فضای مناسب برای نصب آسانسور پانوراما است. آسانسورها در بسیاری از ساختمان‌های امروزی در داخل ساختمان قرار گرفته شده اند. اگر بخواهیم بجای آسانسورهای معمولی از آسانسورهای پانوراما استفاده کنیم در واقع اصلا منطقی نیست زیرا نمای زیبایی وجود ندارد که کاربر در هنگام حرکت بخواهد از دیدن آن لذت ببر.

با در نظر گرفتن این محدودیت‌ها و مزایایی که قبلا آنهارا را شرح دادیم، شما می‌توانید بر اساس نیاز خود به کمک مشاوران متخصص تکنوناطا، نسبت به خرید و نصب آسانسور پانوراما اقدام نمایید.

قیمت آسانسور شیشه ای

از آنجا که آسانسور شیشه ای قابلیت این را دارد که با توجه به دیزاین ساختمان شده طراحی شود و در ابعاد و اشکال مختلف نصب شود، نمی توان به طور دقیق قیمتی برای آسانسورهای پانوراما در نظر گرفت و قیمت آسانسور شیشه ای میتواند به ابعاد آسانسور شیشه ای بستگی داشته باشد. شما می‌توانید با شماره 02188766739 تماس گرفته تا از قیمت دقیق و بروز آسانسور شیشه ای متناسب با نیاز خود با خبر شوید.

چشم‌انداز آسانسورهای پانورما

با پیشرفت تکنولوژی، می‌توان انتظار داشت که این نوع آسانسورها به طراحی‌های بیشتری با قابلیت‌های فراگیر و نوآورانه دست پیدا کنند. آسانسورهای شیشه ای یا پانواما در آینده می‌توانند با داشتن فناوری هوشمند، سیستم‌های کنترل پیشرفته، نمایشگرهای لمسی بزرگ و هوشمند و رابط‌های کاربری نوآورانه، تجربه سفر را بهبود بخشند.

ثبت سفارش برای آسانسورهای شیشه ای پانورما

برای ثبت سفارش خود می توانید با ما تماس بگیرید و بعد از تعیین مشخص زمان بازدید کارشناسان ما برای بازدید از فضای طراحی آسانسور خدمت شما می رسند و براووردهای لازم هم هزینه و هم مشاوره جهت نصب چه آسانسوری را به چه بیان خواهند کرد. در صورت هر گونه سوال و یا مشاوره در رابطه با طراحی آسانسور می توانید با ما تماس بگیرید.

شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید