تکنوناطا
02188766739
خانههوم لیفت

هوم لیفت

در ابتدا سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آسانسور هوم لیفت چیست؟ فرق هوم لیفت و آسانسور چیست؟ هوم لیفت (Home Lift) یا آسانسور خانگی (مینی آسانسور) یکی از نمادهای پیشرفت فناوری در صنعت برق و الکترومکانیک است که به طور گسترده در ساختمان‌ها و خانه‌های امروزی مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم، جهت تسهیل حرکت افراد و انتقال بارها بین طبقات مختلف در  ملک‌های دوبلکس، سوبلکس و... طراحی شده است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، آسانسور خانگی هوم لیفت نیز به شکلی کاملاً مدرن و ایمن‌تر درآمده و به بازار عرضه می‌شوند. هوم لیفت از نظر ظاهری بسیار شبیه آسانسور‌های معمولی هستند، اما ویژگی‌هایی دارد که آنرا از بقیه آسانسور‌ها متمایز می‌کند. هوم لیفت نوعی از آسانسور بشمار می رود. هوم لیفت آسانسور خانگی است.

استفاده از آسانسور خانگی مزایای فراوانی برای ساکنان و سازندگان ساختمان دارد. آسانسور هوم لیفت علاوه بر افزایش ارزش و کارایی ساختمان، موجب سهولت در جابه‌جایی افراد دارای محدودیت نیز می‌شود.

هوم لیفت یا آسانسور خانگی شیشه ای و زیبا

نصب هوم لیفت

هوم لیفت در چه مکان‌هایی قابل نصب و اجرا می‌باشد؟ برای جواب به این سوال باید بگوییم که هوم لیفت قابل نصب و اجرا در هر نوع ساختمان مسکونی بوده و تنها باید فضای مناسب برای آن وجود داشته باشد. در ادامه به شرح مکان‌هایی که بیشتر از آسانسور خانگی استفاده می‌کنند خواهیم پرداخت.

استفاده از هوم لیفت در ویلاها

هوم لیفت در بعضی از ویلاهای چند طبقه به عنوان یک وسیله حمل و نقل برای ساکنان استفاده می‌شود. این آسانسورها امکان رفت و آمد آسان و بدون استفاده از پله‌ها را فراهم می‌کنند. اتاق خواب ویلاهای چند طبقه، معمولا در طبقات بالا هستند که یکی از مشکلات ساکنین این ویلاها حمل چمدان به اتاق خواب می‌باشد، اینجاست که هوم لیفت به کار آمده و کار را برای آنها آسان می‌کند.

به کار بردن هوم لیفت لاکچری در خانه ویلایی

بکار بردن آسانسور خانگی در پنت هاوس

امروزه به‌کار بردن آسانسور خانگی در پنت هاوس، به یکی از موارد ضروری تبدیل شده و معماران و طراحان پنت هاوس‌ها، فضای ویژه و مناسبی برای استفاده از هوم لیفت در نظر می‌گیرند. همچنین درخواست برای نصب آسانسور داخل خانه دوبلکس نیز به شدت افزایش یافته است و هر شرکتی نمی‌تواند از پس آن برآید.

هوم لیفت ساختمان‌های تجاری کوچک

هوم لیفت‌ها در برخی از ساختمان‌های تجاری کوچک نیز نصب می‌شوند. مثلاً در فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و دفاتر کوچک می‌توان از هوم لیفت‌ها برای راحتی و سهولت در حرکت افراد و انتقال بارها استفاده کرد.

کاربرد آسانسور هوم لیفت در ادارات و شرکت‌ها

در بعضی از ادارات و شرکت‌ها نیز آسانسور هوم لیفت نصب می‌شود تا به افراد دارای محدودیت مانند افراد معلول و افراد مسن کمک کند. بنابراین، هوم لیفت می‌تواند در هر نوع ساختمان مسکونی یا تجاری که نیاز به انتقال بین طبقات داشته باشد، نصب و استفاده شود.

راه حل خانه‌های بدون آسانسور

شهر تهران پر از آپارتمان2هایی است که برخلاف تعداد طبقات بالائی که دارند، به نصب آسانسور در آنها توجهی نشده و یا فضای کافی برای نصب آسانسور در آنها وجود نداشته است؛ با ساخت و نصب هوم لیفت خانگی، رفت و آمد در این نوع آپارتمان‌های راحت تر شده و حتی بر ارزش ساختمان افزوده شده است.

ساخت آسانسور خانگی برای خانه هایی که آسانسور نداشته و یا فضای کافی برای نصب آسانسور ندارند را می‌توان آخرین کاربرد آسانسور خانگی هوم لیفت دانست.

باوری غلط درباره هوم لیفت!

عده‌ای از مردم فکر می‌کنند، استفاده از هوم لیفت محدود به خانه‌های دوبلکس و بیشتر می‌شود؛ اما این موضوع کاملا اشتباه بوده و از هوم لیفت یا مینی آسانسور خانگی می‌توان در آپارتمان‌های 2 تا 4 طبقه نیز استفاده کرد. چه بسا بسیاری از افراد باتوجه به کاربردهای هوم لیفت، از آن در داخل ساختمان استفاده می‌کنند.

به کار بردن هوم لیفت زیبا و مقاوم در آپارتمان

ویژگی‌های هوم لیفت

یکی از ویژگی‌های بارز آسانسور هوم لیفت، ابعاد کوچک‌تر آن نسبت به آسانسورهای معمولی است. این طراحی جمع و جور، برای ساختمان‌هایی با فضای محدود مناسب‌تر است. همچنین آسانسور هوم لیفت از لحاظ ظاهری نیز معمولاً زیبا و با سبکی مدرن طراحی می‌شود تا با دکوراسیون داخلی ساختمان هماهنگ شود. در ادامه به شرح ویژگی‌های دیگر آسانسور‌های خانگی می‌پردازیم:

 • دارای الزامات فنی کمتری هستند.
 • هزینه تعمیر و نگهداری آنها پایین است.
 • فضای کمتری نسبت به سایر آسانسور‌ها اشغال می‌کنند.
 • قیمت آسانسور‌های هوم لیفت بسیار مقرون بصرفه می‌باشد.
 • بر خلاف بقیه آسانسور‌ها، هر 4ماه یکبار نیاز به سرویس دارند.
 • ابعاد هوم لیفت بسیار متنوع بوده و قابل شخصی سازی است.
 • انرژی بسیار کمی‌مصرف می‌کنند، حدود 2.2 الی 2.7 کیلووات که بسیار کم می‌باشد.
 • مینی آسانسورها می‌توانند بدون نیاز به در و تنها با پرده‌های مخصوص مطابق سلیقه شما نصب شوند.
 • طیف گسترده ای از مدل‌ها با توجه به فضای هر خانه و موجود در رنگ‌های مختلف مطابق هر سلیقه برای این نوع آسانسور موجود است.

باتوجه به موارد گفته شده، استفاده از آسانسور هوم لیفت به جای آسانسورهای معمولی در بعضی از جاها بسیار مقرون بصرفه و منطقی‌تر می‌باشند. برای کسب مشاوره رایگان در این زمینه می‌توانید با شماره 02188766739 تماس بگیرید.

هوم لیفت کوچک و متناسب با دکوراسیون داخلی

معایب هوم لیفت

پیشتر به ویژگی های هوم لیفت اشاره نمودیم، و متوجه ویژگی‌ها و مزایای هوم لیفت شدیم. اما این وسیله نیز مانند تمام وسایل برقی دارای معایبی نیز می‌باشد، که ازجمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محدودیت سرعت
 • محدودیت نصب در ارتفاعات بالا
 • برای بعضی از آسانسور ها خرابی پی در پی

ابعاد آسانسور خانگی

حداقل اندازه آسانسور خانگی چقدر است؟ در حال حاضر، کوچک‌ترین آسانسور خانگی در بازار حدود یک متر مربع می‌باشد، که بیانگر ابعاد آسانسور دو نفره است. فضای قابل استفاده سکوی داخلی حدود 600×800 (میلی متر) بوده و بار ظرفیت وزنی آن 250-300 کیلوگرم است. از آنجایی که اندازه آسانسورهای خانگی با برندهای مختلف متفاوت خواهد بود، توصیه می شود قبل از خرید آسانسور با شرکت معتبری مشورت کرده و یا به نمایشگاه آسانسور که سالانه برگذار می‌شود مراجعه نمایید.

انواع بالابرهای هوم لیفت

بالابر های هوم لیفت در ابعاد و انواع متفاوتی، طراحی و اجرا می‌شوند که باتوجه به نیاز مشتری و فضای مورد نظر در بازار موجود هستند. در ادامه به انواع بالابرهای هوم لیفت پرداخته‌ایم.

هوم لیفت هیدرولیکی

هوم لیفت هیدرولیکی را می‌توان از پر فروش‌ترین نوع بالابر خانگی دانست که نسبت به دیگر آسانسورهای خانگی امنیت بالاتری دارند. اصلی‌ترین قطعه آسانسور خانگی هیدرولیکی، کاراسلینگ و جک هیدرولیک می‌باشد.

در بالابر هیدرولیک، رانش توسط سیستمی از پیستون‌ها و سیلندرها که حاوی روغن معدنی تحت فشار هستند، تعیین می‌شود و سرعت جریان آنرا می‌توان از طریق یک سوپاپ سفارشی کرد. برای بالا بردن آسانسور، پمپ هیدرولیک مایع را به داخل سیلندر فشار می دهد و باعث می‌شود که ساقه امتداد یافته و آن را به سمت بالا فشار دهد. در مرحله پایین آمدن، آسانسور از روغن خروجی پیستون استفاده می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که سرعت را کنترل کنید.

بالابر هوم لیفت شیشه ای

بالابر هوم لیفت شیشه‌ای یک نوع آسانسور پانوراما خانگی است که با استفاده از صفحات شیشه‌ای شفاف و شیک طراحی شده است. این آسانسور شیشه ای خانگی، به دلیل ظاهر زیبا و جذاب خود، علاوه‌بر سهولت در رفت و آمد، سبب افزایش زیبایی داخل ساختمان می‌شود. همچنین این آسانسور هوم لیفت به ساکنان و بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا از منظره بیرون، نورپردازی و دکوراسیون داخلی ساختمان نیز لذت ببرند. لازم به ذکر است، هوم لیفت شیشه ای برخلاف چیزی که به نظر می‌آید امنیت بالایی نیز داشته است. قیمت آسانسور خانگی شیشه ای باتوجه به ابعاد و طراحی آسانسور متفاوت می‌باشد.

بالابر هوم لیفت شیشه ای مدرن

مینی آسانسور خانگی

در بعضی از ساختمان‌ها و یا خانه‌‌های چند طبقه، فضای کافی برای ساخت آسانسور خانگی وجود ندارد. در این مواقع شرکت‌های آسانسورسازی محصولی نسبتا ‌جدید با عنوان مینی آسانسور خانگی را به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند. مینی آسانسورهای خانگی ساختاری مشابه با هوم لیفت دارند و تنها تفاوت آنها در ابعاد کوچک‌تر مینی آسانسور خانگی نسبت به دیگر هوم لیفت‌ها می‌باشد.

آسانسور هوم لیفت ساده

آسانسور هوم لیفت ساده، بدون کابین بوده و جک هیدرولیکی ندارد، به همین جهت این نوع اسانسور در دسته ارزان‌ترین نوع هوم لیفت قرار گرفته است. البته لازم به ذکر است، که بالابر ساده دارای محدودیت زیاد در حمل بار بوده و ایمنی آن بسیار پایین است.

هوم لیفت ساده کابین دار

کابین هوم لیفت ساده کابین دار، تنها تفاوت این نوع هوم لیفت با بالابر خانگی ساده می‌باشد؛ که همین امر سبب افزایش امنیت، قیمت و زیبایی آن شده است.

بالابر پله‌ای

یکی دیگر از انواع مختلف آسانسور خانگی، آسانسور معلول بر است. یک بالابر پلکانی که عمدتاً برای افراد معلول طراحی شده و در کنار پلکان قرار دارد؛ بالابر پله‌ای کاربر را از سطوح، بالا یا پایین می‌برد. بالابر پله‌ای به افراد معلول استقلال بیشتری برای بالا و پایین رفتن از پله ها می‌دهد.

بالابر پله ای برای افراد مسن و معلول

قیمت هوم لیفت

با توجه به اینکه طراحی هوم لیفت وابسته به فضا و موارد مختلفی می‌باشد، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت؛ اما برای اطلاع دقیق از قیمت آسانسور هوم لیفت و دریافت لیست قیمت انواع آسانسور خانگی می‌توانید فرم موجود در صفحه نصب و راه اندازی آسانسور را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و لیست قیمت هوم لیفت تهران و مابقی شهر ها در اختیار شما قرار داده شود.

همچنین لازم به ذکر است که هوم لیفت قیمت متفاوتی دارد و به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از مهم‌ترین عوامل تعداد طبقات می‌باشد. مثلا قیمت آسانسور خانگی 4 طبقه بیشتر از قیمت آسانسور خانگی سه طبقه خواهد بود.

قیمت آسانسور خانگی کوچک

ارزان‌ترین آسانسور خانگی موجود در بازار، هوم لیفت تک نفره می‌باشد. برای دریافت لیست قیمت آسانسور دو نفره و دیگر آسانسورهای خانگی کوچک نیز می‌توانید با شرکت تکنوناطا تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت هوم لیفت

هزینه ساخت آسانسور‌های خانگی به چه عواملی وابسته‌اند؟ بطور کلی هزینه ساخت آسانسور‌های خانگی به چند عامل اصلی بستگی دارد که عبارت اند از:

 • ابعاد و ظرفیت
 • شکل طراحی آسانسور
 • داشتن یا نداشتن کابین
 • متریال مورد استفاده در ساخت آسانسور
 • استفاده یا عدم استفاده از هیدرولیک در آسانسور‌ها

استفاده از هوم لیفت در اتاق کودک خانه های دوبلکس یا سوبلکس

آسانسور خانگی ارزان

آسانسور خانگی، یک راه ساده برای افزایش راحتی در خانه است. این دستگاه کوچک اما کارآمد، به ساکنان خانه اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به پله‌های فشرده و خسته‌کننده به راحتی بین طبقات حرکت کنند.

یکی از مزیت‌های اصلی هوم لیفت، هزینه مقرون به صرفه آن است. در مقایسه با آسانسورهای بزرگ، آسانسور خانگی قیمت مناسب‌تری داشته و مصرف انرژی کمتری دارد؛ علاوه‌بر این، نصب و نگهداری آن نیز ساده و آسان است.

با وجود اندازه کوچک، بالابر خانگی از طراحی زیبا و جذابی برخوردار است. می‌توان آن را با دکوراسیون داخلی خانه هماهنگ کرده و به عنوان یک دکوراسیون مدرن آن را در نظر گرفت. همچنین استفاده از آسانسور خانگی منجر به افزایش ارزش ملک و تسهیل در فروش آن می‌شود. برای خرید آسانسور خانگی ارزان می‌توانید با شرکت تکنوناطا تماس حاصل فرمایید.

آسانسور خانگی تک نفره و ارزان برای خانه های چند طبقه

طراحی هوم لیفت

بسیاری به دنبال کشف فرق هوم لیفت با آسانسور خانگی هستند؛ باید گفت، آسانسور هوم لیفت همان آسانسور خانگی است و تنها در نام با یکدیگر متفاوت می‌باشند. هوم لیفت برای حمل و نقل افراد و وسایل در داخل خانه یا محیط‌های دیگر از جمله دفاتر، مغازه‌ها و هتل‌ها کاربرد دارر. طراحی هوم لیفت شامل بخش‌های مختلفی از جمله بدنه، درب‌ها، سیستم راه‌اندازی و کنترل، سیستم ایمنی و... است. در طراحی هوم لیفت بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • موقعیت نصب

موقعیت نصب هوم لیفت در داخل خانه یا محیط مورد نظر بسیار مهم است. هوم لیفت باید به گونه‌ای طراحی شود که فضای کمتری را اشغال کند و در عین حال به راحتی قابل دسترس باشد.

 • طراحی بدنه

در طراحی بدنه هوم لیفت علاوه‌بر زیبایی ظاهری باید به اندازه مناسب و نواع مواد مورد استفاده در ساخت آن نیز توجه شود؛ تا در کنار زیبایی که به محیط میبخشد، امنیت و کیفیت بالایی نیز داشته باشد.

 • سیستم راه‌اندازی و کنترل

سیستم راه‌اندازی و کنترل هوم لیفت باید به گونه‌ای طراحی شود، که به سادگی قابل استفاده بوده و در عین حال ایمنی کامل را برای افراد فراهم کند.

 • سیستم ایمنی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی هوم لیفت، سیستم ایمنی است. باید به گونه‌ای طراحی شود که در صورت بروز هرگونه خطر، مانند قطع برق، قطع ارتباط با سیستم کنترل و... به طور خودکار، هوم لیفت متوقف شود و امنیت افراد را تضمین کند.

 • هماهنگی با دکوراسیون داخلی

در طراحی هوم لیفت باید به دکوراسیون داخلی خانه و یا محیط نصب نیز توجه شده تا هماهنگی کاملی با فضا داشته باشد.

بطور کلی باید گفت، طراحی هوم لیفت باید به گونه‌ای باشد که علاوه‌بر بهره‌وری بالا، ایمنی کامل و هماهنگی با دکوراسیون داخلی و رفع نیازهای کاربران را نیز به همراه داشته باشد.

هماهنگی هوم لیفت با دکوراسیون ساختمان

سرویس و نگهداری آسانسور خانگی

آسانسورهای خانگی برخلاف دیگر آسانسورها، نیاز به معاینه ماهیانه ندارند؛ تنها باتوجه به میزان استفاده هر 4 الی 12 ماه باید چک آسانسور انجام شود. مواردی که باید چک شود عبارتند از:

 • سیستم هشدار
 • ریل‌های راهنما
 • درایوها و ترمزها
 • وسایل ایمنی الکتریکی
 • روشنایی و روشنایی اضطراری
 • دستگاه‌های عملیاتی اضطراری
 • سیستم‌های پشتیبانی و تعلیق
 • دستگاه قفل درب(برای درب‌های کششی)
 • وسایل حفاظتی درب(مانند پانل‌های لمسی ایمنی و پرده‌های نور)
 • وسایلی برای جلوگیری از سقوط آزاد و فرود با سرعت زیاد، مانند محدودکننده‌های سرعت و تجهیزات ایمنی

نگهداری از آسانسورهای هوم لیفت معمولا به دو شکل نگهداری معمولی و نگهداری منظم انجام می‌شوند.

هوم لیفت بزرگ برای پنت هوس

نگهداری معمولی هوم لیفت

نگهداری معمولی هوم لیفت عبارت است از: مشاهده، بررسی و آزمایش ساده تجهیزات و وضعیت عملکرد آن توسط تکنسین که در این نگهداری تکنسین خطاها را به موقع پیدا کرده و نسبت به برطرف کردن آنها اقدام می‌‎کند. تعمیر و نگهداری معمول معمولا هر دوهفته یکبار انجام می‌شود.

تعمیر و نگهداری منظم آسانسور خانگی

تعمیر و نگهداری منظم آسانسور خانگی عبارت است از: انجام بازرسی دقیق، تعمیر، تعویض و تنظیم برخی از قطعات در حال کار آسانسور خانگی که اینکار به جهت بازرسی قطعات انجام میشود تا تمام قطعات استاندارهای لازم را داشته باشند و اساساً کیفیت ذاتی تجهیزات چک می‌شود. به طور کلی، تعمیر و نگهداری منظم یکبار در ماه انجام خواهد شد.

هوم لیفت مدرن، متناسب با محیط و دکوراسیون داخلی

نکات ضروری هنگام نصب آسانسور هوم لیفت

برای نصب آسانسورهای هوم لیفت به چه مواردی باید توجه کرد؟ اگر قصد خرید و نصب آسانسورهای هوم لیفت را دارید، بهتر است به این موارد توجه کامل و دقیق داشته باشید:

 • نوع ساختمان
 • ارتفاع ساختمان
 • محل قرار گرفتن آسانسور

بهترین شرکت خرید آسانسور هوم لیفت در تهران

در تهران، چندین شرکت معتبر و باتجربه در زمینه خرید و نصب آسانسور هوم لیفت وجود دارد؛ اما تعدادی از ویژگی‌ها مانند خدمات پس از فروش، شکل ارائه خدمات و مناسب‌ترین قیمت هوم لیفت در تهران، شرکت خدمات آسانسور تکنوناطا را از بقیه مجزا کرده است.

قیمت آسانسور های خانگی به چه صورت است؟
بررسی قیمت هوم لیفت بسیاری بستگی به المان های مختلف دارد، بعنوان مثال قیمت آسانسور خانگی تک نفره با چند نفره متغیر میباشد. همچنین ابعاد کابین آسانسور نیز تاثیر بسزایی در قیمت این نوع آسانسور خواهد داشت.
کاربرد هوم لیفت چیست؟
هوم لیفت ها در انواع ساختمان های ویلایی، تجاری و اداری قابل نصب هستند و رفت و آمد بین طبقات را برای کاربران و ساکنین تسهیل میبخشند.
ابعاد کوچک ترین آسانسور خانگی چقدر است؟
در حال حاضر، کوچک‌ترین آسانسور خانگی در بازار حدود یک متر مربع می‌باشد، که بیانگر ابعاد آسانسور دو نفره است.
شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید