خانهوبلاگآموزشاخذ گواهی استاندارد آسانسور

آموزش

۱۴۰۲/۵/۲۸
2171
اخذ گواهی استاندارد آسانسور

اخذ گواهی استاندارد آسانسور

آسانسورها به عنوان یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که در ساختمان‌ها و اماکن عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید با استانداردهای مشخص و گواهی‌نامه‌های لازم نصب و بهره‌برداری شوند. استاندارد ادواری آسانسور یکی از مهم‌ترین استانداردهایی است که تعیین می‌کند آسانسور چگونه باید طراحی و ساخته شود تا به صورت ایمن و بهینه عمل کند.

آسانسورها به عنوان یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که در ساختمان‌ها و اماکن عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید با استانداردهای مشخص و گواهی‌نامه‌های لازم نصب و بهره‌برداری شوند. استاندارد ادواری آسانسور یکی از مهم‌ترین استانداردهایی است که تعیین می‌کند آسانسور چگونه باید طراحی و ساخته شود تا به صورت ایمن و بهینه عمل کند. این استاندارد شامل مواردی مانند نوع و تعداد سیستم‌های ایمنی، قطعات الکترونیکی، سیستم‌های بالا پایین برنده و ... است. برای اطمینان از عملکرد صحیح آسانسور و حفظ ایمنی کاربران، باید از یک شرکت معتبر و دارای گواهینامه استاندارد ادواری آسانسور برای نصب و راه‌اندازی آسانسور استفاده کرد. در این راستا، شرکت تکنوناطا با داشتن گواهینامه‌های معتبر در زمینه نصب و راه‌اندازی آسانسور، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام این کار می‌باشد.

مراحل اخذ گواهی استاندارد ادواری آسانسور

برای اخذ گواهی استاندارد ادواری آسانسور، ابتدا باید به یک شرکت معتبری مراجعه کنید که این گواهی را صادر می‌کند. در اینجا مراحل اخذ گواهی استاندارد ادواری آسانسور شرح داده می‌شود:

انتخاب شرکت

شما باید یک شرکت معتبر و با تجربه برای اخذ گواهی استاندارد ادواری آسانسور انتخاب کنید. انتخاب شرکت مناسب به شما کمک می‌کند تا در آسایش کامل بتوانید از آسانسور ساختمان خود لذت ببرید.

بررسی مستندات

پس از مراجعه به شرکت، مستندات مورد نیاز برای اخذ گواهی ارائه می‌شود. شما باید تمامی مستندات مورد نیاز را به دقت بررسی کنید و در صورت نیاز آنها تکمیل کنید.

بررسی تجهیزات

شرکت بررسی می‌کند که آیا تجهیزات شما با استانداردهای لازم سازگار است یا خیر؟ در صورتی که تجهیزات شما با استانداردهای لازم سازگار نباشد، شما باید تجهیزات را به‌روزرسانی کنید.

اجرای آزمون‌ها

پس از بررسی تجهیزات، شرکت برای شما آزمون‌های مورد نیاز را اجرا می‌کند. این آزمون‌ها برای اطمینان از اینکه آسانسور با استانداردهای لازم سازگار است و به درستی کار می‌کند، اجرا می‌شود.

صدور گواهی

پس از اجرای آزمون‌ها و بررسی تمامی مستندات و تجهیزات، شرکت برای شما گواهی استاندارد ادواری آسانسور را صادر می‌کند.

با توجه به اینکه پروسه اخذ گواهی استاندارد ادواری آسانسور بسیار حساس و مهم است، لذا توصیه می‌شود این کار را به شرکت‌های معتبر بسپارید. لازم به ذکر است کهسالانهباید گواهی استاندارد ادواری گرفته شود، در صورت نادیده گرفتن این موضوع با خاطی برخورد می‌شود.

ساده‌ترین راه برای اخذ گواهی استاندارد ادواری

در بخش قبلی، مراحل اخذ گواهی استاندارد ادواری برای عموم توضیح داده شد. اما شما که در حال خواندن این صفحه هستید، باید با بقیه متفاوت باشید. اخذ گواهی استاندارد ادواری برای شما فقط با یک تماس انجام می‌شود! فقط کافیست با شماره 02188766739 تماس گرفته و اطلاعات لازم را در اختیار شرکت بگذارید. شرکت معتر خدمات آسانسور ما، اخذ گواهی استاندارد ادواری را نیز برای شما ساده نموده است.

فقط با یک تماس گواهی استاندارد ادواری را دریافت نمایید

بعد از تماس با شرکت تکنوناطا و گفتن اطلاعات لازم به آنها، شما دیگر کاری نداشته و می‌توانید از آسانسور خود استفاده کنید. شرکت تکنوناطا با انجام مراحل زیر، گواهی استاندارد ادواری را برای ساختمان شما اتخاذ می‌کند. شرکت تکنوناطا در ابتدا به کمک نیرو های مجرب خود آسانسور شما را بررسی کرده و ایرادات موجود را رفع می‌کند. سپس از شرکت ذی ربط برای استاندارد آسانسور وقت گرفته و از آنها درخواست بازرسی می‌کند. بعد از فرستادن بازرس و تایید آسانسور شما، گواهی استاندارد برای شرکت تکنوناطا فرستاده می‌شود.

در آخر شرکت تکنوناطا گواهی را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می توانید از حمل و نقل ایمن خود، لذت ببرید.

گواهی استاندارد

بازرسی تجهیزات ساختمانی مانند رمپ برقی، هوم لیفت، آسانسور، پله برقی و از این قبیل تجهیزات برای اطمینان از ایمنی و کارایی آن بسیار مهم است. چرا که برای انسان ها مورد استفاده قرار میگیرد و ممکن است با خرابی کوچیک اشتباهات جبران نا پذیری ایجاد نماید. از آنجایی که این تجهیزات یکی از پرکاربردترین وسایل حمل و نقل است که روزانه افراد زیادی از آن استفاده می کنند، این بازرسی برای اطمینان از رعایت استانداردها انجام می شود.

در واقع استاندارد بودن یک آسانسور گواهینامه ایمنی آن است که از نظر قانونی برای دریافت پایانکار ساختمان های جدید الزامی است. پس از بازرسی آسانسور و دریافت استاندارد اولیه، بهتر است بازرسی های دوره ای آسانسور به صورت ماهانه انجام شود. بازرسی های دوره ای اطمینان حاصل می کند که آسانسور به درستی کار می‌کند.

گواهی استاندارد ادواری آسانسور

گواهی استاندارد ادواری

در سال ۱۳۸۲ استانداردی برای آسانسور های هر ساختمان تعریف شد که بر اساس مصوبه شورای استاندارد از تاریخ 1/1/1382 مورد بهره وری قرار گرفت. شرکت‌های استاندارد در زمینه آسانسور، تحت پوشش استاندارد ملی ایران و دستورالعمل های آن قرار دارند. موضوع استاندارد بودن آسانسور و داشتن گواهی استاندارد به کلیه شهرداری های ایران جهت لحاظ در صدور پروانه و پایانکار نیز ابلاغ گردیده است.

انواع گواهی نامه استاندارد

گواهی استاندارد برای آسانسور دونوع می‌باشد. نوع اول آن صرفا برای مرحله طراحی و ساخت آسانسور می‌باشد و فقط یکبار نیاز به گرفتن آن می‌باشد. اما نوع دوم باید سالانه گرفته شود تا آسانسور از نظر ایمنی و کارآیی بررسی شود.

  1. گواهی بازرسی آسانسور برای آسانسورهای در حال ساخت
  2. گواهی بازرسی ادواری آسانسور برای آسانسور های در حال بهره برداری

در شرکت آسانسور سازی تکنوناطا امر بر این قضیه بنا شده است که تمامی آسانسورها و تجهیزات مورد استفاده در برج ها و ساختمان ها بر اساس استاندارد 1403 و با کیفیت عالی خدمت شما تحویل داده شود.

ادمین تکنوناطا
نظرات کاربران
اسکندری
۱۴۰۲/۵/۳۱

مقاله خیلی مفیدی بود ممنون از توضیحاتتون

ارسال نظر
ارسال

دسته بندی ها

آخرین مطالب

شیارهای کف پله برقی

شیار های کف پله برقی با هدفی خاص به این صورت طراحی و تولید شده اند؛ هدف از طراحی این شیارها ایجاد امنیت بیشتر کاربران میباشد.

شیارهای کف پله برقی

عجیب ترین پله برقی های دنیا

برخی از پله برقی هایی که ساخته شده اند لقب عجیب ترین پله برقی های دنیا را به خود گرفته اند.

عجیب ترین پله برقی های دنیا

وزنه تعادل آسانسور و کاربرد آن

وزنه تعادل آسانسور ازجمله قطعات اصلی آسانسور بشمار میرود.

وزنه تعادل آسانسور و کاربرد آن

نظافت پله برقی

پله برقی ازجمله وسیله هایی است که در روز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و باتوجه به این موضوع احتیاج به نظافت خواهد داشت.

نظافت پله برقی

استفاده اصولی از پله برقی

پله برقی ها، همانند تمام وسیله های الکترونیکی، دارای استهلاک است؛ علاوه بر نگهداری مناسب، نحوه استفاده درست از پله برقی میتواند تاثیر بسزایی در طول عمر پله برقی ها داشته باشد.

استفاده اصولی از پله برقی
شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید