خانهوبلاگتکنومگمهم‌ترین خطرات آسانسور که باید بدانید!

تکنومگ

۱۴۰۲/۴/۴
1802
مهم‌ترین خطرات آسانسور که باید بدانید!

مهم‌ترین خطرات آسانسور که باید بدانید!

آسانسورها به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی در ساختمان‌ها، نقش بسیار مهمی در تسهیل حرکت و انتقال افراد و بار ایفا می‌کنند. با این حال، در کنار فواید بسیار آنها، خطراتی نیز وجود دارد که ممکن است در صورت عدم رعایت ایمنی، به تهدید و خطر جدی برای کاربران تبدیل شوند.

هدف اصلی این مقاله، شناسایی و بررسی انواع خطراتی است که ممکن است در هنگام استفاده یا قبل و بعد استفاده از آسانسور به وجود آیند. همچنین این مقاله به بررسی راهکارها و استراتژی‌هایی که برای کاهش این خطرات مورد استفاده قرار می‌گیرند میپردازد. آشنایی با این خطرات و اقدامات ایمنی، می‌تواند به استفاده ایمن از آسانسور به شما کمک کند.

با توجه به اهمیت این موضوع و خطرات جدی مرتبط با آن، این مقاله سعی دارد تا با بررسی دقیق و شفافیت، برای حفظ جون استفاده‌کنندگان آسانسور تلاش کند.

مهم‌ترین خطرات آسانسور

با استفاده متعدد از آسانسورها و عدم توجه به سرویس و نگهدراری دوره ای آسانسور، خطراتی به وجود می‌آید که اگر به درستی مدیریت نشوند، می‌توانند عواقب جدی را برای ایمنی و سلامت افراد داشته باشند. بنابراین، شناخت دقیق این خطرات و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه امری ضروری می‌باشد و از وقوع حوادث جلوگیری می‌کند یکی از راه های کاهش این خطرات بازسازی آسانسور پس از چند سال استفاده می باشد.

خطرات آسانسورها به چند دسته تقسیم می‌شوند.دسته اول شامل خطرات ناشی از عملکرد اشتباه درب آسانسور و سقوط آسانسور؛ دسته دوم شامل خطرات ناشی از برق، نقص در سیستم تعادل آسانسور و خطرات ناشی از عملکرد اشتباه قطعات مکانیکی.

رفع تمام خطرات جانی و مالی آسانسور با تعمیر و سرویس دوره ای از آسانسور

خطرات ناشی از عملکرد اشتباه درب آسانسور

 • گیرکردن بین درب آسانسور در هنگام بسته شدن
 • ورود اشیا غیرمجاز بین درب‌
 • گیر کردن در آسانسور به دلیل باز نشدن درب
 • عدم قفل صحیح درب و باز شدن درب در جای اشتباه

خطرات منجرب به سقوط آسانسور

 • خرابی سیستم هیدرولیک یا برقی
 • نقص در سیستم تعادل و عدم توازن در سیستم
 • عملکرد نامناسب سیستم ترمز

خطرات ناشی از سیستم برقی آسانسور

 • قطعی ناگهانی برق و اختلالات در تامین برق آسانسور
 • نقص در سیستم تغذیه برق و اتصالات برقی
 • خرابی در قطعات الکترونیکی و کنترلی

خطرات ناشی از عملکرد نامناسب قطعات مکانیکی

 • خرابی سیستم ترمز و کنترل سرعت
 • نقص در قطعات مکانیکی آسانسور
 • عدم عملکرد صحیح صفحه‌ها، لیفت‌ها و طناب‌ها

هر کدام از خطاهای مذکور می‌توانند خسارات مالی و جانی را ایجاد کنند. شاید برایتان باور کردنی نباشد اگر بگوییم که راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین راه برای جلوگیری از تمام این خطرات و خسارات، سرویس و نگهداری حرفه ای و به موقع شرکت تکنوناطا از آسانسور است.

راهکارهای پیشگیری و جلوگیری از حوادث آسانسور

راهکارهای پیشگیری و جلوگیری از خطرات آسانسور اهمیت بسیاری دارند و می‌توانند به حفظ ایمنی افراد و جلوگیری از وقوع حوادث ناخوشایند کمک کنند. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره خواهیم نمود.

خطر پا گذاشتن در بخش محور آسانسور

تعمیرات به موقع

انجام تعمیرات به موقع بر روی آسانسورها از اهمیت بالایی برخوردار است. تست و تعمیر اجزای مکانیکی و الکتریکی باید به موقع صورت بگیرد. این اقدام می‌تواند از وقوع حوادث جلوگیری کنند.

استفاده از سیستم‌های ایمنی

نصب و استفاده از سیستم‌های ایمنی موثر در آسانسورها از اهمیت بالایی برخوردار است. این سیستم‌ها می‌توانند شامل سیستم‌های تعادل، سیستم‌های کنترل سرعت، سیستم‌های ضد لرزش و سیستم‌های اضطراری باشند. تمامی اجزای این سیستم‌ها باید با دقت بالا طراحی و نصب شوند.

سرویس و نگهداری دوره‌ای

انجام سرویس و نگهداری دوره ای بر روی آسانسورها می‌تواند به مشخص کردن هرگونه نقص یا خرابی در سیستم‌های مکانیکی، الکتریکی و ایمنی کمک کند. این تست‌ها باید توسط تکنسین‌های مجرب و متخصص انجام شوند. بدین منظور می‌توانید با شماره 02188766739 تماس حاصل فرمایید.

با رعایت و اجرای این راهکارها، می‌توان خطرات آسانسورها را به حداقل رسانده و اطمینان حاصل کرد که این وسیله برای همه افراد ایمن و مطمئن خواهد بود.

ادمین تکنوناطا
نظرات کاربران
سامیار
۱۴۰۲/۴/۴

باید به این خطرات توجه ویژه ای بشه، بازی با جون ادمه شوخی که نیست. ممنون برای این مقالتون

آرتین
۱۴۰۲/۴/۴

امیدوارم هیچ وقت این خطرات برای کسی پیش نیاد.

ارسال نظر
ارسال

دسته بندی ها

آخرین مطالب

سیستم ترمز آسانسور

سیستم ترمز آسانسور یکی از اصلی ترین المان ها در توقف آسانسور بشمار میرود از سقوط آسانسور جلوگیری میکند.

سیستم ترمز آسانسور

تابلو فرمان آسانسور

تابلو فرمان آسانسور نقش اصلی را در توقف، حرکت، باز و بسته شدن درب های آسانسور دارد که عموما درکنار درب آسانسور میتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

تابلو فرمان آسانسور

تمام اطلاعات درباره بیمه آسانسور

برای پیشگیری از هزینه های احتمالی که برای بسیاری از آسانسور ها رخ می دهد، بیمه آسانسور می تواند از هزینه های هنگفتی که به دلایل مختلف ممکن است برای آسانسور پیش بیاید جلوگیری کند.

تمام اطلاعات درباره بیمه آسانسور

خرید آسانسور پرسرعت

شاید با خود بپرسید آسانسور های پرسرعت با آسانسور های معمولی چه تفاوتی دارند؟ در این مقاله قرار است به طور کامل با این آسانسور ها آشنا شویم.

خرید آسانسور پرسرعت

شیارهای کف پله برقی

شیار های کف پله برقی با هدفی خاص به این صورت طراحی و تولید شده اند؛ هدف از طراحی این شیارها ایجاد امنیت بیشتر کاربران میباشد.

شیارهای کف پله برقی
شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید