خانهوبلاگتکنومگآسانسور فضایی ژاپن

تکنومگ

۱۴۰۲/۶/۱۳
03
آسانسور فضایی ژاپن

آسانسور فضایی ژاپن

کشور ژاپن همواره درحال پیشرفت و توسعه در تکنولوژی بوده است، اما اینبار به سراغ فرای زمین رفته است!

آسانسوری که به فضا میرود!

هنگامی که نام کشور ژاپن به میان میاید، ناخودآگاه ذهنمان به سمت بلند پروازی در تکنولوژی میرود، حتی اگر فکر طراحی آسانسور به سمت فضا به ذهنمان خطور نکرده باشد؛ با در نظر گرفتن تکنولوژی کشور ژاپن این ایده چندان دور از ذهن به نظر نمیرسد! موقعی را تصور کنید که به با زدن دکمه‌ای از آسانسور به سمت فضا سفر خواهید کرد، آیا این ایده شما را شگفت زده نمی‌کند؟ در ادامه با ما در تکنوناطا همراه باشید تا به بررسی این ایده و خبر شگفت انگیز با موضوع آسانسوری به فضا بپردازیم.

آسانسور فضایی ژاپن آسانسوری که در سال 2050 ساخته می شود.

رونمایی از آسانسور فضایی در کشور ژاپن

پژوهشگران ژاپنی دانشگاه شیزوکا مدتی است در حال انجام تحقیقاتی بر مبنای پرتاپ دو ماهواره به ایستگاه فضایی هستند تا در طرح اجرای آسانسوری به فضا به آنها کمک کند؛ این طرح به این گونه است که یک آسانسور فضایی با کمک کابل‌های فوق سبک به این دو ماهواره‌ی پرتاپ شده وصل و مرتبط شوند و هنگامی که این اتصال با آسانسور فضایی صورت گرفت، آسانسور فضایی در مدار زمین رها شده و مانند یک دستگاه بالابر محرک عمل کند در قرن نوزدهم، آسانسور برج ایفل، یکی از انقلاب های بزرگ در صنعت آسانسور به شمار می رفت و در قرن 21 آسانسور ژاپنی، چینی که به فضا می رود می تواند یکی از تابو شکنی های بزرگ در در صنعت نصب آسانسور است. اتصال این آسانسور فضایی به زمین توسط یک کابل طولانی واقع در اقیانوس آرام صورت خواهد گرفت به گونه‌ای که ارتباط ایستگاه فضایی با زمین باشد.

ناگفته نماند که این طرح قرار است تا سال ۲۰۵۰ میلادی اجرا شود و در صورتی که اجرای این طرح عملیات فضایی آسانسوری به فضا با درصد خطای بسیارکم و موفق آمیز اجرا شود؛ گام مهمی برای اجرای آسانسور فضایی از زمین تا به فضای ماورا خواهد بود.

آسانسور فضایی ژاپن و سفر به فضا تا سال 2050

بودجه‌ی طرح آسانسور فضایی توسط ژاپن

شرکت اوبایاشی که یک شرکت پیشگام در تحقیقات فضایی محسوب می‌شود با همکاری در پروژه آسانسور فضایی ژاپن نیز قصد دارد، شش آسانسور با طول ۱۸ متری و پهنای ۷ متری بسازد که این آسانسورها بالغ بر وزن ۳۰ نفر را می‌توانند حمل کنند، سرعت این آسانسورهای فضایی ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت تخمین زده می‌شود؛ می‌توان گفت، تا سال ۲۰۵۰ میلادی سفر از زمین تا فضا توسط این آسانسورهای فضایی، با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت یک هفته طول خواهد کشید‌.

همچنین هزینه‌ی اجرای طرح اسانسور فضایی توسط شرکت اوبایاشی حدود ۱۲۵ میلیارد دلار تخمین زده شد، که مبلغ بسیار زیادی در بودجه‌های فضایی محسوب می شود، این مبلغ تنها برای نصب و پیاده سازی آسانسور است در حالی که هزینه بازسازی آسانسور به صورت جداگانه محاسبه می شود.

ایستگاه فضایی ژاپن در پی راه اندازی آسانسور فضایی ژاپنی برای سفر به فضا

طراحی آسانسور ژاپن به فضا

در طرح آسانسور فضایی ژاپن، قرار است که از نانو لوله کربنی استفاده شود، چرا که این نانو لوله کربنی علاوه بر وزن کم، مقاومت بالایی را به خود می بیند. این نانو لوله توانایی کششی 100 پاسکال را داشته و از سمتی دیگر دانشمندان در سال 2018 بود که به علم نانو لوله دست پیدا کرده بودند؛ تنها یک سانتی متر از این نانو لوله می تواند وزن 160 فیل که معادل 800 تن است را تحمل کند و از سمتی دیگر وزن آن تنها 1.6 گرم است. بنابراین این ماده برای آسانسور جدید ژاپن بهترین گزینه به شمار می آید. این درحالی است که برای تعمیر و نگهداری آسانسور نیز باید هزینه های جداگانه صرف شود.

اسانسور ژاپن به فضا یکی از عناصر مهمی است که در سال 2050 اتفاق می افتد.

سفر به فضا توسط آسانسور فضایی

آیا شما تا سال ۲۰۵۰ مسافر این سفر فضایی خواهید شد؟ به نظر شما این طرح قابل اجراست تا بتوانیم رویای سفر به فضا توسط آسانسوری فضایی را در سر خود پرورش دهیم؟ آیا شما با خیالی راحت سوار آسانسور فضایی خواهید شد؟ ممکن است آسانسور ژاپن به ماه نیز سفر کند؛ چه کسی میداند؟ در آخر باید بگوییم، اخیرا آسانسور فضایی دیگر نیز درحال ساخت میباشد که آنرا با نام آسانسور فضایی ایلان ماسک میشناسند. در مقالات بعدی تکنوناطا به این آسانسور فضایی اشاره خواهیم کرد.

اکنون که در سال 2023 قرار داریم، یکی از بخش‌های مهم ساختمانی اسانسور هایی است که هرروز با تکنولوژی‌های جدیدی همراه میباشد؛ کشور ایران نیز از این پیشرفت فارغ نبوده و شما میتوانید با مراجعه به شرکت‌های معتبر و به‌روز در زمینه طراحی و نصب آسانسور به راحتی به جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه آسانسور برسید. یکی از بهترین گزینه‌ها در زمینه انواع آسانسور، پله برقی و بالابر دارای بالاترین سطح مهارت و تخصص را پیاده سازی می‌کند، شرکت تکنوناطا است.

نظرات کاربران
پیمان
۱۴۰۲/۶/۱۹

این آسانسور فضایی خیلی هیجان انگیزه فکر کن نسل های بعدی تفریحشون میشه سفر به فضا با آسانسور فضایی :)

امیرعلی
۱۴۰۲/۶/۱۹

آسانسور فضایی اصلا امکان نداره کار کنه بابا مگه الکیههه

محمد
۱۴۰۲/۶/۱۹

من هیچ من نگاه عجب چیز خفنیه یعنی واقعا جواب میده؟

ارسال نظر
ارسال
اسانسور فضای ژاپن چه زمانی ساخته می شود؟
پیش بینی شده است که این آسانسور در سال 2050 آماده استفاده بوده تا سفر امنی برای سفر به ماه برای شما ایجاد کند.

دسته بندی ها

آخرین مطالب

انواع درب آسانسور

قفل درب آسانسور انواع مختلفی دارد که باتوجه به المان هایی نظیر نوع کابین آسانسور و یا فضای مورد نظر برای نصب آسانسور، مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع درب آسانسور

آشنایی با سیستم محرکه آسانسور

سیستم محرکه آسانسور بخشی از آسانسور است که وظیفه ایجاد نیرو را داشته و حرکت آسانسور وابسته به این سیستم میباشد. این سیستم از اجزا تشکیل دهنده ای تشکیل شده است.

آشنایی با سیستم محرکه آسانسور

نحوه فعالسازی دکمه ریست آسانسور

آسانسور مانند تمام وسیله های برقی دیگر ممکن است گاهی با مشکلاتی مواجه شود که نیاز به ریست داشته باشد؛ اما استفاده از دکمه ریست آسانسور به تمام افراد پیشنهاد نمیشود و بهتر است توسط متخصص باتجربه در این زمینه صورت گیرد.

نحوه فعالسازی دکمه ریست آسانسور

قفل درب آسانسور چیست؟

قفل درب آسانسور یکی از قطعات جانبی آسانسور است که عملکرد بسته نگه داشتن درب کابین آسانسور در حین حرکت را بر عهده دارد.

قفل درب آسانسور چیست؟

قطع آسانسور توسط مدیر ساختمان

آیا مدیر ساختمان میتواند برق آسانسور را قطع کند؟ بله مدیر ساختمان تحت شرایطی میتواند برق آسانسور را قطع کند. البته باید توجه داشت که در قرارداد ذکر شده باشد.

قطع آسانسور توسط مدیر ساختمان
شرکت تکنوناطا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید